Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogu asub digiteerima postkaarte

Eesti Rahvusraamatukogu asus 1. maist juhtima Euroopa Liidu rahastatavat projekti EuropeanaTravel, mille raames digiteeritakse ka oma postkaardikogu.

Kaks aastat kestva projekti jooksul plaanitakse Rahvusraamatukogu kunstikogust digiteerida umbes 8000 postkaarti, mis kujutavad Eesti vaateid kuni Teise maailmasõjani. Rahvusraamatukogule teadaolevalt on tegemist esmakordse nii suuremahulise ajalooliste postkaartide digiteerimise projektiga Eestis.

 Postkaardi ajalugu Eestis algas 1. jaanuaril 1872, mil olid lubatud vaid tavalised valged korrespondentskaardid. Kohalike linnavaadetega postkaardid tulid käibele 1894. aastal, kus püüti esmajoones kujutada linna vaatamisväärsusi – mälestusmärke, esindushooneid ja uusehitisi.

 EuropeanaTravel projekti käigus digiteerivad oma kogusid paljud rahvusvaheliselt tuntud rahvus- ja ülikooliraamatukogud Austrias, Eestis, Iirimaal, Lätis, Poolas, Rootsis, Saksamaal, Slovakkias, Sloveenias, Soomes, Suurbritannias, Tšehhi Vabariigis ja Ungaris. Kokku digiteeritakse üle miljoni objekti, sealhulgas kaarte, käsikirju, fotosid, filme, raamatuid ja postkaarte reisimise, turismi, kaubateede ja maadeavastuse teemadel.

 Projekti kestel digiteeritud materjalid tehakse kättesaadavaks Europeana portaali kaudu, mis annab tänaseks juurdepääsu ligi viiele miljonile digitaalsele objektile Euroopa muuseumitest, arhiividest ja raamatukogudest. Portaal avati eelmise aasta novembrikuus.

 

Täiendav informatsioon:
Toomas Schvak (Rahvusraamatukogu projektijuht), tel. 630 7437, e-post: toomas dot schvak at nlib dot ee.

 

 Õnne Mets, RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260.
www.rahvusraamatukogu.ee

 


 digitaalarhiiv digar