Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Rahvusraamatukogus päevakorral teenusekvaliteedi uuringud

Teisipäeval, 20. oktoobril kell 12.00 algab Eesti Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis kõnekoosolek, kus vaetakse raamatukoguteenuse kvaliteediküsimusi ja esitletakse Eesti Rahvusraamatukogu toimetist „Teenuse kvaliteet – raamatukogutöö tulemuslikkuse näitaja”.

Eesti teadusraamatukogude spetsialistid ning Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli õppejõud on uurinud teenuste kvaliteeti ja raamatukogutöö efektiivsust, nende mõõtmist ja hindamist. Aastail 2004-2006 korraldatud uuringute tulemused kajastuvad Eesti Rahvusraamatukogu toimetiste allseeria „Informatsioon ja ühiskond” eelretsenseeritud väljaandes „Teenuse kvaliteet – raamatukogutöö tulemuslikkuse näitaja”, mille on koostanud Anne Veinberg. Kogumikus on ka artikkel Oulu Ülikooli raamatukogu teenuste kvaliteedi uuringust ja Soomes 2008. aastal toimunud raamatukogude ühisuuringust.

 Eesti Rahvusraamatukogus toimus lugejaküsitlus 2006. aastal, et saada teenuste kasutajatelt usaldusväärset informatsiooni pakutavate teenuste kvaliteedi tõstmiseks. Peadirektori Janne Andresoo sõnul on selliste uuringute eesmärk õppida tundma raamatukogukasutajate ootusi ja vajadusi pidevalt muutuvas infokeskkonnas. „Rahvusraamatukogu kavandab lähiaastateks ühisuuringut teiste Eesti teadusraamatukogudega ja partneritega väljastpoolt Eestit;” avaldas ta.

Kõnekoosolekul avardavad artiklikogumikus käsitletud teemasid ettekannetega:
Aira Lepik (Tallinna Ülikool) „Tulemuslikkuse analüüs ja hindamine raamatukogus õpetamis- ja uurimisvaldkonnana”
Olga Einasto (Tartu Ülikooli Raamatukogu) „Raamatukogu kasutaja kui teenuse kvaliteeti mõjutav tegur”
Kai Idarand (Eesti Rahvusraamatukogu) „Lugejate ootused e-raamatukogu portaalile – teenuse kvaliteedi uuring enne teenust”.

Eesti Rahvusraamatukogu toimetiste uuenenud sari koosneb kahest allseeriast: raamatukultuuri uuriv „Raamat ja aeg”, milles 2008. aastal ilmus teadusartiklite kogumik „Ajalookirjutaja aeg” (koostaja Piret Lotman); infoühiskonda uuriv „Informatsioon ja ühiskond”, mille esimese väljaande ilmumisele on pühendatud 20. oktoobri kõnekoosolek. 19 aasta jooksul on ilmunud 12 toimetist.


Täiendav informatsioon:
Janne Andresoo (RRi peadirektor), tel. 630 7600, e-post Janne dot Andresoo at nlib dot ee

Õnne Mets
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar