Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Puuetega noorte keskuse juubelinäitus Rahvusraamatukogus

Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis on avatud näitus „Kui tuled lähemale, kuuled mind”, millega Tallinna Puuetega Noorte Keskus Juks tähistab 15. tegevusaastat.

Näitusel eksponeeritakse noorte töid, mis on läbilõige Juksi töötubades viimase viie aasta jooksul valminust. Noortekeskuse kuraatori Anneli Säre hinnangul ollakse Eestis ainulaadne sotsiaalasutus, kus kunsti õppimisele ja tegemisele nii suurt tähelepanu pööratakse. 
 
Näitusel saab näha maale, joonistusi ja graafikat. Tarbekunstist on esindatud klaas, keraamika, portselanimaal ja tekstiil. Väljas on töid nii nendelt noortelt, kes alles esimesi aastaid kunstiga tegelevad, kui ka neilt, kes Juksis olnud algusaastatest alates. 
 
Juksi kuuluvad noored täiskasvanud alates 16. eluaastast. Nende loomingut iseloomustavad Anneli Säre sõnul siirus, julgus, maailma omanäoline nägemine ja kujutamine. ”Loodame, et näituselt leitakse teoseid, mis kauaks meelde jäävad, ning meie autorite looming võidab endale uusi sõpru ja toetajaid,” lisas ta.
 

Näitus on avatud 21. detsembrini.

 

Olete oodatud!

 

Täiendav informatsioon:
Anneli Säre, Tallinna Puuetega Noorte Keskus Juks, näituse kuraator, tel. 5615 6456,
Lea Hein, Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakond, tel. 630 7148.

 

Õnne Mets
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar