Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

200 raamatut võistlevad kauneimate tiitli nimel!

02.02.2016

 

Jaanuari alguseks oli üle 90 kirjastaja Rahvusraamatukogusse toonud ligi 200 raamatut, millest 163 kandideerivad konkursil "25 kauneimat Eesti raamatut 2015" ja 51 konkursil "5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2015“.

Võistlusel osalemiseks võis esitada 2015. aastal Eesti kirjastajate publitseeritud ning Eesti kunstnike kujundatud ja illustreeritud väljaandeid. Hinnatakse raamatute terviklikkust, disaini, küljendust, tüpograafiat, illustratsioone ning teostust.

Kauneimad raamatud valib välja professionaalne žürii. 25 kauneimat raamatut esindavad Eestit maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis ning Frankfurdi raamatumessil. 5 kauneimat lasteraamatut saadetakse Bolognasse lasteraamatute messile. Võiduraamatute seast valivad korraldajad ja sponsorid oma lemmiku. Rahvusraamatukogu pärjab seda kuldraamatu auhinnaga ja Antalis Eesti tunnustab parima paberikasutus eest.

Võitjad kuulutatakse välja 11. veebruaril Rahvusraamatukogus. Võiduraamatute nimekiri avaldatakse konkursi kodulehel. Samal päeval kuulutab Eesti Kirjastuste Liit  välja aasta raamatusõbra tiitli.

11. veebruaril kell 15.-16.30 toimub ka kirjastajatele, kujundajatele ja kõigile huvilistele mõeldud „seminar@25”, kus kõneldakse konkursile esitatud raamatutest. Näiteks räägib Anne Pikkov lasteraamatute illustratsioonidest ja Lennart Mänd raamatuköidetest. Tutvu seminarikavaga siin ja hoia silm peal Rahvusraamatukogu kodulehel ja Facebookil.

Kauneimate raamatutega saab tutvuda alates 11. veebruari kella 18st 6. korruse näitusesaalis, kus on lisaks eksponeeritud veel Soome kauneimad raamatud 2014. Näitus on avatud kuni 7 märtsini. Alates 12. veebrurarist saavad ka lugejad valida oma lemmiku nii näitusel Rahvusraamatukogus kui ka Rahva Raamatu ja Apollo raamatupoodides.

Esimene kauneimate raamatute võistlus toimus Eesti Riikliku Kirjastuse 1956. ja 1957. aasta toodangust 25 kunstiliselt kujunduselt ja polügraafiliselt teostuselt parima raamatu selgitamiseks. Selle korraldas Eesti Vabariiklik Polügraafiatööstuse ja Kirjastuste Teaduslik-Tehniline Ühing.

Kauneimate raamatute konkursse korraldavad nüüd Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, toetavad Trükikoda Greif, Antalis, Heidelberg Baltic Finland, Print Best, Apollo Holding, Rahva Raamat, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Soome Instituut.

 

 

Lisainfo:
Marika Kuldkepp

Eesti Rahvusraamatukogu kirjastamise peaspetsialist,  tel. 630 7271

Marika dot Kuldkepp at nlib dot ee


Kaidi Urmet

Eesti Kirjastuste Liit, tel. 644 9866

kirjastusteliit at eki dot ee

 

 


 digitaalarhiiv digar