Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Uus kasutuseeskiri avardab lugejate võimalusi

30.05.2013

Alates 1. juunist kehtib Rahvusraamatukogu uus kasutuseeskiri. Olulisemad muutused puudutavad lugejaks registreerimist ja sisekorda.

Lugejaks on võimalik registreerida kohapeal infoletis või elektrooniliselt kodulehe www.nlib.ee kaudu. Lugeja, kes registreerub elektrooniliselt, digiallkirjastades registreerimisavalduse ID-kaardi või mobiil-IDga, saab kasutada kõiki raamatukogu teenuseid. Ilma digiallkirjata veebis registreerudes saab lugeja võimaluse kasutada e- teenuseid ja andmebaaside isikustatud teenuseid. Piiratud juurdepääsuga andmebaase väljaspool raamatukogu kasutada ei saa.

Registreeritud lugeja õigusi tõendab ID-kaart või raamatukogukaart. Võimalik on võtta ka ühe päeva kaart, mis võimaldab vaid osa raamatukoguteenuste kasutamist. Kui raamatukogukaart ja ühe päeva kaart olid varem tasulised, siis alates 1. juunist on need tasuta.

Olulisemad muudatused sisekorras on seotud lugemissaalides lubatuga. Lugemissaalides on nüüd lubatud keeratava korgiga pudelites karastusjoogid. Harulduste ja arhiivkogu lugemissaalis on söömine ja joomine endiselt keelatud.

Muutuste eesmärk on teha raamatukogu kasutamine veelgi mugavamaks ja meeldivamaks.

Tere tulemast Rahvusraamatukokku!

 


 digitaalarhiiv digar