Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Piire ületav armeenia kunst jõudis Rahvusraamatukokku

07.04.2014

Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis on avatud näitus „Armeenia kunst Eestis. Ületades piire”.
Armeenia kunstnikud Tigran Sahakyan, Arman Vahanyan ja Tigran Kirakosyan tulid kultuurikoostöö raames kuuks ajaks Eestisse, et luua oma teosed Tallinna Kunstihoone graafikakojas. Sellised võimalused nagu Tallinna graafikaateljeed suuremõõtmelise graafika loomiseks pakuvad, Armeenias puuduvad. Mis muljed neile jäid?
Kunstnikke küsitles Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja Ave Tölpt.

Intervjuu Armeenia kunstnikega

Armeenia kunstnikud Tigran Sahakyan, Arman Vahanyan ja Tigran Kirakosyan lõid  oma teosed Tallinna Kunstihoone graafikakojas koostöös meister Uku Kanniga ja offset-litograafia trükikojas Albatross Editions Lauri Koppeli ja Gudrun Heamägi abiga. Kunstnikke inspireerivad Tallinna graafikaateljeede ulatuslikud võimalused suuremõõtmelise graafika loomiseks, mis Armeenias puuduvad.

 

„Oleme tööle keskendunud, siinne rahu ja vaikus soosib seda. Öeldakse, et inimesed on siin külmad, aga tegelikult ei ole,“ jagas oma Eesti muljeid Arman Vahanyan.

„Õhkkond lubab täielikult tööle pühenduda, materjalid ja tehnilised võimalused on väga head,“ hindas Tigran Kirakosyan.

Vahetusnäituse idee sündis 2013. aastal Tallinnas Armeenia-Eesti kultuuripäevadel. Armeenia kunstnike näituse vahendasid Rahvusraamatukokku Eesti Vabagraafikute Ühendus ja Armeenia kultuurifond KulturDialog www.kulturdialog.org. Kultuurikoostöö viib peatselt eesti autorid vastukülaskäigule Armeeniasse ning Jerevanis eksponeeritakse eesti kunsti.

„Minu jaoks on siin loodud kunst avastuslik ja eksperimentaalne. Loodame, et koostöö jätkub ja projektid aina kasvavad!“ ütles Tigran Sahakyan.

Eesti Vabagraafikute Ühendusega seob Rahvusraamatukogu aastatepikkune meeldiv koostöö nii Wiiralti preemia, Eesti nüüdisgraafika traditsiooniliste näituste kui ka mitme isikunäituse puhul.

Näitus Armeenia kunst Eestis. Ületades piire” jääb Rahvusraamatukogus avatuks 3. maini.

 


 digitaalarhiiv digar