Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ajakiri Raamatukogu 2/2015

08.06.2015

Jaanuaris 2015 jõustus kultuuriministri määrus rahvaraamatukogude rahastamise kohta, mis koos tänavuse eelarvetõusuga annab töö jätkamiseks kindlama aluse. Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik Ülle Talihärm selgitab selle määruse põhimõtteid.
150-aastasest Valga raamatukogust teeb ajaloolise kokkuvõtte direktor Endla Schasmin. USA-s elav infoteadlane Kalev H. Leetaru juhib tähelepanu raamatukogude rolli muutumisele ajas. Raamatukogudest saavad info kasutamise ja uuenduste eestvedajad, kuulutab ta.
„Arendustegevuse“ rubriigis annab Aira Lepik juhiseid, kuidas ennast kutsealaselt hinnata. Liisi Lembinen kirjeldab üksikasjalikult, kuidas Tartu Ülikooli Raamatukogu on kaasa aidanud teaduse avaandmete internetis kättesaadavaks tegemisele.
Muusika-aastaga haakub Ülo Treikeldri ülevaatekirjutis möödunud aasta lõpul Pariisis toimunud koolitusest „Audiovisuaalsed teavikud ja raamatukogud”, ühtlasi on Treikeldril mõndagi öelda Pariisi raamatukogude kohta.
Endel Annust kui bibliograafia süvaasjatundjat tutvustas Anne Ainz oma esinemises TLÜAR-i VIII bibliograafiapäeval, nüüd on see Anne Ainzi sisukas ettekanne kõigi RK lugejate ees.
Möödunud aastal avaldatud Heli Reichardti mälestuskatked nõukogudeaegsest raamatukogutööst on ärgitanud kauaaegseid töötajaid samuti oma mälestusi teistega jagama. Anne Valmas ongi kirja pannud meenutuse töötamisest Rahvusraamatukogus aastail 1979–1989.  
Üle pika aja käsitleme ka raamatulugu. Tallinna linna- ja gümnaasiumi trükikoja asutamisest on möödunud 380 aastat (1634–1828). Aija Sakova-Merivee tutvustab sel puhul korraldatud näitust ja selle kataloogi. Postkaartide kogumise ajaloost Euroopas kirjutab Eero Kangor.
ERÜ rubriigis anname ülevaate Puksoo päevast ja preemia üleandmisest, samuti 27. veebruaril peetud kõne- ja üldkoosolekust ning tutvustame 2014. aasta parimaid.


 digitaalarhiiv digar