Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ajakiri "Raamatukogu" nr 1

Ilmunud on ajakiri Raamatukogu nr 1/2011. Kuidas areneb meie hõimurahvaste raamatukogundus?

Kuidas areneb meie hõimurahvaste raamatukogundus? Kui kaugele on nad jõudnud e-raamatukogude loomisel? Nendele küsimustele võtsimegi selles ajakirjanumbris vastata ja pakume lugejaile valikut konverentsil „Raamat ja lugemine soome-ugri kultuurides” (11.–12. okt 2010) peetud ettekannetest.

Kaua aega Eesti Rahvusraamatukogu peadirektorina töötanud Ivi Eenmaa rõhutab avaveerus soome-ugri rahvaste kultuurilist ühtekuuluvust ning peab seekordse konverentsi toimumist eriti märkimisväärseks, sest eelmine soome-ugri raamatukoguhoidjate kokkusaamine leidis aset väga ammu – 20 aastat tagasi. Anname ülevaate Marimaa (Tatjana Verina), Komimaa (Galina Issar) ja Karjala (Galina Galanitševa) e-raamatukogudest ning Ungari (Peter Dippold) rahvusbibliograafia tegemise algusaegadest, tänapäevast ja tulevikust. Laiemalt käsitleb soome-ugri rahvaste olukorda ja Fenno-Ugria Asutuse tegevust asutuse juhataja Viia-Kadi Raudalainen, keda on intervjueerinud Ellen Arnover.

Teadusraamatukogu rubriigis iseloomustab Liilia Külv nüüdseks juba üksteist aastat toiminud Tartu Ülikooli erialaraamatukogude võrku. Virge Rebane annab ülevaate raamatukogu- ja infotöötaja kompetentsuse uuringust, mille tulemusena võib esile tuua, et raamatukogutöötajad on omandanud digikeskkonnas toimetulekuks vajalikud teadmised.

Maria Teiverlaur Tallinna Ülikoolist keskendub psühholoogilise nõustamise vajalikkusele raamatukoguhoidjate töös, oma artikli kirjutamisel on ta toetunud eriti rohkearvulisele autorkonnale maailma teaduskirjandusest.

Numbri persooniks on aasta kooliraamatukoguhoidja 2010 – Pärnu ühisgümnaasiumi raamatukogu juhataja Vaike Mändmaa. Vaike oli ERÜ kooliraamatukogude sektsiooni asutajate hulgas, on olnud sektsiooni esimees ja ERÜ juhatuse liige.

Eraldi rubriik on pühendatud arhivaari ja raamatuteadlase, raamatukogutegelase, kodu-uurija ja lastekirjaniku Voldemar Milleri (1911–2006) 100. sünniaastapäevale. Tiiu Reimo analüüsib Voldemar Milleri tegevust TA Raamatukogu baltikaosakonna loojana, Tiiu Valm Rahvusraamatukogu töötajana ja Hans Jürman kolleegina.

Ajakirjanumbrist leiate ka “Raamatukogu” 2010. aastasisukorra.

Head lugemist!
Ene Riet


 digitaalarhiiv digar