Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ajakiri "Raamatukogu" nr 3

Trükist ilmunud Raamatukogu 3/2011

E-raamatute komplekteerimine ja laenutamine on praegu raamatukogude uus huvitav töölõik ning ka meie RK suvenumbri põhiteema. On aeg end ümber häälestada e-lugejaks, kutsub avaveerus üles Ülo Treikelder ja saame teada, et Tartu linnaraamatukogu laenutabki juba alates 5. aprillist e-lugereid.

E-raamatud on tulnud, et jääda, tõdeb ka Kairi Felt ja jagab juhiseid, kust neid hankida, kuidas valida sobivat e-lugerit.

„E-raamatukogu” rubriigis annab Janne Andresoo ülevaate e-rahvusraamatukogu väljaarendamisest, e-rahvusbibliograafiast üldse ning Eesti rahvusbibliograafia andmebaasist kirjutab Kristel Veimann.

Kas e-raamatute laenutus vähendab raamatukogude kulusid? Nii küsivad kolleegid Rootsi Stockholmi linnaraamatukogu virtuaalteavikute osakonnast. Nad on välja uurinud, et raamatukogude kulud suureneksid kolm korda isegi siis, kui laenutataks ainult e-raamatuid.

„Rahvaraamatukogude” rubriigis teeb möödunud aastast kokkuvõtte aastaaruandeid analüüsinud Kai Idarand. Mida teha, kui võlglane raamatukogu kohtusse annab? Tallinna KRK sellealast kogemust vahendab Triinu Seppam. Tutvustame arhitektuuriliselt silmapaistvat Sõmeru keskusehoonet, kus on endale ruumid saanud ka Sõmeru raamatukogu. Persooniloos intrvjueeritakse Sillamäe Linna Keskraamatukogu kaua juhtinud direktorit Elviira Sidorovat.

Toimetulek ränga kokkuhoiu ajal ei ole mureküsimuseks mitte ainult Eestis, selgub hiljaaegu Londonisse kolinud endise Tallinna KRK töötaja Reelika Punabi kirjutisest. 513 Suurbritannia rahvaraamatukogu ähvardab sel aastal sulgemine kohalike omavalitsuste eelarvekärbete tõttu. Ometi ei lase inglased sel nii kergelt sündida. Kuidas nad oma raamatukogusid kaitsta üritavad, loete värskest ajakirjanumbrist.

„Pane tähele!” rubriigis selgitab Meeli Veskus miks rahvaraamatukogu seadus vajab muutmist, Kristel Veimann ja Mai Valtna tutvustavad e-teavikutele ISBN-ide, ISMN-ide omistamist ja nende kirjeldamist.

Head lugemist!

Ene Riet

Ajakirja “Raamatukogu” toimetaja

 


 digitaalarhiiv digar