Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ajakiri "Raamatukogu" nr 6

Ilmunud on ajakiri Raamatukogu nr 6/2010. Viimases numbris räägitakse erivajadustega ning erisuguste vajadustega lugejate teenindamisest.

„Kas me oleme selleks valmis, et igaüks raamatukokku “sisse astub”?”, küsib avaveerus Triinu Seppam. Erivajadustega lugejate teenindus nõuab eeltööd, arvab ta. Seda eeltööd, mida on teinud Eesti Pimedate Raamatukogu töötajad raamatukogu uues asukohas, tutvustab Marja Kivihall. Raske ligipääsuga raamatukogu teenuseid ei pea tingimata kohapeal kasutama, lugejatel on võimalik endale soovitud teavik postiga koju tellida.

Kes on kaardikoguhoidja, mida kujutab endast kaardiraamatukogu, arutavad Tiina Kruup ja Katre Riisalu. EMTA raamatukogu ajaloost annab ülevaate Urve Leemets, tulevaste meditsiinitöötajate teenindamisest Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogus kirjutab Ülle Kuuse.

Pikemalt on vaatluse all lasteraamatukogud. Nelli Orgmaa on teinud kokkuvõtte nende saavutustest 2009. aastal, kui esiletõstetavad valdkonnad olid töö väikelastega ja omavaheline koostöö ning Edgar Valteri 80. sünniaastapäeva tähistamine. Kes loeb, see hingab, arvab Anne Rande. Sellest motost juhinduti lugemisaastal Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Viimase kolme aastaga on keskuse maine, tähtsus ja vajadus ühiskonnas tema järele kasvanud uskumatult võimsalt ja kiiresti. Lasteteeninduse rõõmudest ja muredest isiklikust vaatevinklist räägib aga aasta lasteraamatukoguhoidja 2010, Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonna bibliograaf Eve Timmi.

Lugemisaastal antakse meie ajakirjas sõna ka kooliõpetajale: avaldame essee Tartu Veeriku kooli õpetajalt Helina Mugralt. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu rubriigist leiate ülevaate oktoobris toimunud raamatukogupäevadest.

Ajakirjanumbri lisana ilmub ka „Raamatukogu” kalender 2011 (vt. üritused)

Head lugemist!
Ene Riet


 digitaalarhiiv digar