Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Alo Hoidre 100. sünniaastapäeva näitus Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogust

12.01.2016

Reedel, 15. jaanuaril kell 16 avab Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo peanäitusesaalis näituse „Mees, kes koosnes stiilist. Alo Hoidre 100“.

Alo Hoidre (1916–1993) oli viljakas vabagraafik, raamatuillustraator, maalija ja silmapaistev kunstipedagoog. Tema loomingust võib leida ka plakateid ja tarbekunstiteoste kavandeid. Eesti graafikas tõusis Hoidre esile 1960. aastatel, mil ta kogus tuntust energilise kunstiuuendajana, mõtles piiridest välja, viis edasi ja avardas tollase graafika väljendusvõimalusi. Tema meelisalaks kujunes litotehnikas vabagraafika.

 
 
Näitus eksponeerib valikut Alo Hoidre 1960. aastate töödest, kuid pearõhk on tema viimase eluperioodi loomingul, mida iseloomustab vaba ja hoogne käsitluslaad ning huvitav litotehnika võimaluste kasutamine. Selle perioodi teosed tõid Alo Hoidrele kõrge tunnustuse, mis tipnes Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga aastail 1984 ja 1991. 
 
„Eesti Rahvusraamatukogul on taas au tutvustada meie kunstikogu rikkusi, seekord silmapaistva graafiku Alo Hoidre loomingut, mis on sellisel kujul raamatukogus väljas esimest korda. Täname näituse kuraatorit Jüri Haini, kellega koostöö on olnud läbi aastate Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogu tutvustamisel märkimisväärne,“ sõnas näituste osakonna juhataja Ave Tölpt.
 
Näitus on avatud 5. märtsini.
 
 
Lisainformatsioon:
Lea Hein
Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna projektijuht
Lea.Hein@nlib.ee, tel. 5680 7150. 
 
Krõõt Filippov
Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist
Kroot.Filippov@nlib.ee, tel. 5817 4399 
 


 digitaalarhiiv digar