Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Austraalia saatkond Eestis avab Rahvusraamatukogus näituse

27.04.2018

Alates teisipäevast, 2. maist on Rahvusraamatukogu väikeses fuajeegaleriis avatud Eesti Austraalia saatkonna rändnäitus „Yiwarra Kuju: Canningi karjatee“, milles kujutatud kaunid kunstiteosed on loonud Austraalia Läänekõrbe kauaaegsed, aga ka alles kunstnikuteed alustavad aborigeenidest kunstnikud.

Karjatee on paik, kus kohtuvad põlis- ja uusasukate ajalugu. Alfred Canning uuris 1906. aastal esmakordselt maailma pikimat ajaloolist karjateed, mis kulgeb ligi 2000 kilomeetri pikkusena läbi Lääne-Austraalia. Karjatee rajamine mõjutas pöördeliselt piirkonnas elavate aborigeenide elu. Näitus tutvustab rikkalikku kõrbeelu ning jutustab loo kontaktist, konfliktist ja ellujäämisest, väljarändamisest ja tagasitulekust, nii nagu aborigeenid seda näevad ning oma hääle, kunsti ja uute meediumite kaudu tõlgendavad.

Näitus on Austraalia Rahvusmuuseumi ja Lääne-Austraalias Perthis asuva sõltumatu kunstiorganisatsiooni FORM ühisalgatus. See on kujunenud rändnäituseks koostöös Austraalia Välis- ja Kaubandusministeeriumiga.

Näitus jääb avatuks 2. juunini.

Lisainfo:

Virge Loo, RRi näituste osakonna projektijuht, Virge dot Loo at nlib dot ee, 630 7148

Kerti Kulper, RRi kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee, 630 7254

 

 


 digitaalarhiiv digar