Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - juuni / 2014

Suveaeg

Juunis on raamatukogu avatud tavapäraselt (esmaspäevast reedeni kella 10-20, laupäeviti kella 12-19). 23.-24. juunini oleme suletud.

Juulis ja augustis on raamatukogu avatud esmaspäevast reedeni kella 12-18. Kollektiivpuhkuseks oleme suletud 5.-20. juulini.

Vaata üle kontaktandmed

Suvi läheneb ning me ei saa kuidagi oma lugejatele pahaks panna raamatukogu külastamise asemel maale sõitmist, kuid enne seda vaadake kindlasti üle oma kontaktandmed ning vajadusel uuendage neid. Nii saame teile saata olulisi teateid näiteks laenatud raamatute tagastamistähtaegade kohta. Kontaktandmete uuendamiseks tuleb end sisse logida raamatukogu kodulehel ning seejärel ilmub üleval paremasse nurka link Muuda andmeid. Seda saab teha ka raamatukogus kohapeal, näiteks fuajees asuvas inforuumis.
Kodulehel on võimalik end ID-kaardi või Mobiil-ID abil ka lugejaks registreerida.

telli 15 minutiga

Hoidlast tellimine 15 minutiga

Senise poole tunni asemel saab nüüd hoidlast tellitud raamatud jm. teavikud kätte 15 minutiga. Nii kojulaenamiseks kui ka kohalkasutuseks saab raamatuid tellida ikka e-kataloogist ESTER. Perioodika tellimusi vahendavad konsultandid igas lugemissaalis.

Kujunda raamatukogu soovitusindeks

Augustini saab raamatukogule tagasisidet anda, täites soovitusindeksi lühiküsitluse. See võtab aega paar minutit, aga annab meile väärtuslikku infot, kuidas raamatukoguteenuseid paremaks muuta. Palume lahkelt vastata siin.

viktoriin

Euroopa Liidu viktoriini auhinnavõitjad selgunud

5.-14. maini sai osaleda Euroopa päeva veebiviktoriinis, mille teemaks oli sel korral Kreeka - Euroopa Liidu eesistujamaa 2014. aasta I poolaastal.
Viktoriinis oli 285 osalejat üle Eesti. Kõigile küsimustele teadsid õigeid vastuseid 85 osalejat – märksa rohkem kui varem! Õigeid vastuseid näeb siit.
Peaauhind e-luger läks Tartusse Marit Laurile. Muinas-Eesti seiklusmängu „Mees, kes teadis ussisõnu“ võitsid Markus Toom ja Kadi Kull. Lisaks loositi välja 7 komplekti meeneid ja nende võitjad on: Ene Riistan, Tõnu Siimsoo, Maia Kovaltsiuk, Helena Reisalu, Peep Reimer, Helis Major ja Ketlin Raudla. Palju õnne! Auhinnasaajatega võtame ühendust e-posti teel.
Aitäh osalejatele ja Kreeka Suursaatkonnale.

e-lugemine

Anna toetusallkiri „Õiguse eest e-lugeda!“ petitsioonile

Euroopa Raamatukogu-, Info- ja Dokumentatsiooniühenduste Büroo (EBLIDA) kutsub koos kümnete tuhandete raamatukogude ja nende kasutajatega Euroopa Liitu töötama välja selget autoriõiguse raamistikku, mis lubab raamatukogudel osta ja laenutada e-raamatuid ning tagab autoritele ja teistele autoriõiguse omajatele õiglase tasu.
Loe lähemalt ja anna allkiri! Toetusallkirju saab anda ka Rahvusraamatukogu inforuumis, 5. korruse teatmesaalis ning 6. korruse õiguskirjanduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide saalis.

 

  laulupidu

Sea end laulu- ja tantsupeo lainele

Muusikasaalis eksponeeritav näitus „Laulu ja tantsuga läbi aegade“ saab alguse juba fuajeest, kus on väljas killukesi I laulupeost ja I tantsupeost. Väljapanekuga tähistatakse nii eesti rahva laulupeo 145. aasta kui ka tantsupeo traditsiooni 80. aasta täitumist.
Ootame teid osa saama ka kontserdisarjast „Puudutus“ raamatukogu taga amfiteatris:
4. juunil kell 19 esineb Tallinna Tehnikaülikooli akadeemiline naiskoor. Dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens. Kontsert on pühendatud Eesti lipu 130. aastapäevale.
5. juunil kell 18 astuvad üles Vox Populi ja Tallinna Muusikakeskkooli segakoor. Dirigent Janne Fridolin. Kontserdid on tasuta.
Laulu- ja tantsupeol osalevad nais-, mees-, ja segakoorid saavad esinemissoovist teada anda Riina dot Tammai at nlib dot ee. Lisainfo meie kodulehel

Võrguväljaannete uued numbrid

  • Uued Eesti raamatud peegeldab Eestis kõigis keeltes ja väljaspool Eestit ilmunud eestikeelseid raamatuid, elektroonilisi väljaandeid ja mittemuusikalisi auviseid.
  • Nädal meedias kajastab Riigikogu liikmete, ministrite ja Euroopa Parlamendi saadikute kirjutisi üleriigilistes ja maakonnalehtedes, ajaveebis ja uudisteportaalides.

Näitused

Lisainfo: http://www.nlib.ee/naitused

Fotod: Teet Malsroos

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia