Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Avatakse Evi Tihemetsa ja Epp Viirese isikunäitused

03.09.2014

4. septembril kell 17 avatakse Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis ja galeriis Evi Tihemetsa ja tema tütre Epp Viirese isikunäitused.

Evi Tihemetsa näitusel „Tagasivaated“ saab vaadata tema õpinguaegseid töid Eesti Riikliku Kunstiinstituudi perioodist 1950. aastatel. Ligi 60 tööd on teostatud erinevates graafikatehnikates ning õlimaalide, akvarellitööde ja kollaažidena. „Iga üliõpilane tegi tollal arvukalt niisuguseid joonistusi nagu siin eksponeeritud „Veenus“, mille lõplikuks valmimiseks tuli töötada keskeltläbi 60 tundi – sellisest põhjalikkusest ja täpsusest ei oska tänapäeva kunstitudengid undki näha,“ leiab kunstikriitik Vappu Thurlow.

Epp Viirese eksponeeritav maalilooming on valminud õli-, akrüüli- ja akvarellitehnikas. „Rahvusraamatukogu näitusel eksponeerib ta akvarellimeeleolusid, millel mereteema liitub abstraktsusega. Piltide lainelised jooned assotsieeruvad rahuliku merega, mahedad värvid annavad vaatajale võimaluse lahkuda näituselt meeldivate mõtetega,“ lubab Vappu Thurlow.

Evi Tihemets (sünd. 1932) on vabakutseline kunstnik ning Eesti Kunstnike Liidu auliige. Ta on osalenud arvukatel näitustel alates 1958. aastast endises Nõukogude Liidus, Eestis ja välismaal, illustreerinud raamatuid ning võitnud palju preemiaid, teiste hulgas Eduard Wiiralti kunstiauhinna peapreemia 2011. aastal Rahvusraamatukogus.

Epp Viires (sünd. 1973) asus 1993. aastal õppima Tartu Konrad Mäe nim. Maalistuudios ning jätkas Eesti Kunstiakadeemias, kaitstes magistrikraadi 2001. aastal. Ta on osalenud näitustel alates 1993. aastast, võitnud mitu stipendiumit ning juhendanud laste töötube.

Näitused jäävad avatuks 27. septembrini.
Olete oodatud!


 digitaalarhiiv digar