Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Eesti 2016. aasta kauneimate raamatute publiku hääletuse tulemused

15.03.2017

 

Eesti kauneimate raamatute 2016 konkursi rahvahääletus on lõppenud. Lugejate lemmikuteks olid „Öömõtted“ (kujundaja Jonas Taul, kirjastus Draakon ja Kuu), „Rohelise limakolli kättemaks“ (kujundaja Angelika Schneider, illustraatorid Sirly Oder ja Marion Undusk, kirjastus Tänapäev) „Muhu Inglid“ (illustraator ja kujundaja Urmas Viik, kirjastus Postimees Grupp) ja „Kilplased“ (illustraator ja kujundaja Priit Pärn, kirjastus Tänapäev).


Kui kauneimate raamatute konkurss on traditsiooniline üritus (sai alguse 1958. aastal) ja tavapäraselt valivad professionaalsed žüriid eelnenud kalendriaastal kirjastatud raamatute hulgast välja 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut, siis publiku hääletus toimus teist korda. Lugejatel oli võimalik veebruarikuus Rahva Raamatu ja Apollo suuremates poodides ning Rahvusraamatukogu näitusesaalis anda oma hääl konkursi võiduraamatute seast enim meeldinud kujundusega raamatule.


Hääletuses osales 676 inimest. Raamatupoodide kinkekaardid võitsid Elfriide K. Tartust, Pille U. ja Elina B. Tallinnast.


Kauneimate raamatute konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

 


 digitaalarhiiv digar