Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Eesti kauneimad raamatud 2016 ja aasta raamatusõber

08.02.2017

9. veebruaril kell 17 kuulutatakse Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis välja 2016. aasta kauneimad Eesti raamatud. Samal sündmusel avalikustatakse ka Eesti Kirjastuste Liidu aunimetuse „Aasta raamatusõber 2016” saaja.

 
Võistlustele "25 kauneimat Eesti raamatut 2016" ja "5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2016“ esitati kokku 222 raamatut – esimesele 175 ja teisele 47. Kauneimad trükised, mis on terviklikud disainilt, tüpograafialt ja teostuselt, valis välja professionaalne žürii. 
 
25 kauneima Eesti raamatu žürii esimees Andres Tali kommenteeris: „Tänavune konkurss läheb ilmselt ajalukku kui tavaline ning pikaajalisi tendentse kirjeldav: natuke on suurenenud raamatute väljaandjate arv; konkursile esitatakse jälle pisut rohkem raamatuid kui eelnevatele; taas on esitamata jäänud mõni seda vääriv raamat ja esitatud mõni selline, mida poleks pidanud; nagu eelnevatel aastatel, selgitas žürii võitjad salajase hääletuse teel, olles teoseid eelnevalt arutanud ning analüüsinud. Ja nagu alati, on diplomitega väärtustatud teosed kompromiss žüriiliikmete seisukohtade vahel, kuna kultuuris on hindamine ikkagi subjektiivne... Seetõttu ei maksa seda kõike võtta kui absoluuti, sest maailm (ja kultuur selle sees) on mitmekesine. Kuid professionaalsus jääb.”
 
5 kauneima Eesti lasteraamatu žürii esimehe Viive Noore sõnul on Eesti lasteraamatul kuldaeg ja raske valida. Noor rõõmustas: „Eesti lasteraamatuillustratsiooni iseloomustab käekirjade ja stiilide paljusus. Võib leida dekoratiivsemat laadi, võib leida õrnemat ja nüansirikkamat. On huumorit, on fantaasiat. On palju andekaid isikupärase käekirjagakunstnikke. Kes jätkab “tuntud headuses”, kes eksperimenteerib. Alati leidub mõni üllataja.”
 
Kauneimate raamatutega saab tutvuda alates 9. veebruarist peanäitusesaalis, kus on lisaks eksponeeritud Eesti Kirjastuste Liidu liikmete menuraamatud 2016. Näitus on avatud 4. märtsini.
 
Ka sel aastal saavad kõik lugejad kauneimate raamatute seast oma lemmiku välja valida Rahva Raamatu ja Apollo suuremates raamatupoodides ning näitusel Rahvusraamatukogus. Hääletus kestab 5. märtsini. Hääletanute vahel loositakse välja raamatupoodide kinkekaardid. Võitjad kuulutatakse 15. märtsil Rahvusraamatukogu ja Eesti Kirjastuste Liidu veebilehtedel (www.nlib.ee ja www.estbook.com). Võitjatega võtavad korraldajad ühendust.
 
Kauneimate raamatute konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ning Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.
 
Konkursi "25 kauneimat Eesti raamatut 2016" žürii:
Andres Tali (esimees), Tiiu Pirsko, Heino Prunsvelt ja Endla Toots Eesti Kujundusgraafikute Liidust, Kadi Kiipus Eesti Rahvusraamatukogust, Tauno Vahter Eesti Kirjastuste Liidust, Gunnar Kalajas Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidust ja külalisliige Markus Itkonen Soomest.
 
Konkursi "5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2016“ žürii:
Viive Noor (esimees), Priit Rea, Jüri Mildeberg ja Piret Mildeberg Eesti Kujundusgraafikute Liidust; Tiina Mariam Reinsalu ja Enno Ootsing Eesti Vabagraafikute Ühendusest, Kadi Kiipus Eesti Rahvusraamatukogust, Ülle Ergma Eesti Kirjastuste Liidust ja Helena Nagelmaa Eesti Lastekirjanduse Keskusest.
 
„Aasta raamatusõber 2016“ on Urmas Vadi ja Peeter Helme raamatuteemaliste saadete eest Eesti Rahvusringhäälingus.
 
 
Kõik ajakirjanikud on oodatud!
 
Lisainfo:
Andres Tali
Žürii esimees (25 kauneimat Eesti raamatut), tel. 5340 2314
 
Viive Noor
Žürii esimees (5 kauneimat Eesti lasteraamatut), tel. 5557 9930
 
Kaidi Urmet
Eesti Kirjastuste Liidu tegevjuht, tel. 506 7423
kirjastusteliit@eki.ee
 
Krõõt Filippov
Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, tel. 5817 4399
Kroot.Filippov@nlib.ee 
Image
 


 digitaalarhiiv digar