Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Eesti Rahvusraamatukogu säilitab hot.ee veebilehed

22.09.2016

Rahvusraamatukogu arhiveeris 2016. a septembris koostöös Teliaga peagi suletava hot.ee keskkonna veebilehed, millest paljude loomisaeg ulatub üheksakümnendatesse.


Miks see on oluline?

Tegemist on Eesti kultuuriloo seisukohalt olulise materjaliga, millel on potentsiaalne väärtus tänastele ja tulevastele uurijatele (sh keeleteadlased, arvutiteadlased, sotsioloogid, ajaloolased jt), võimaldades heita pilk tükikesele Eesti ajaloolisest veebimaastikust ja saada aimu tollasest veebikäitumisest, -nähtustest ja inimeste mõttemaailmast.

Kuidas arhiveeritud materjalile ligi pääseb?

Arhiveeritud veebilehed tehakse kättesaadavaks Eesti veebiarhiivis autoriseeritud töökoha vahendusel peale Rahvusraamatukogu veel nelja raamatukogu lugemissaalides (TÜ Raamatukogu, Eesti Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogu, TTÜ Raamatukogu, TLÜ Akadeemiline Raamatukogu).

Millega RRi veebiarhiiv tegeleb?
Rahvusraamatukogu arhiveerib olulisemaid Eesti veebisaite alates 2010. aastast ja teeb need üldsusele nähtavaks Eesti veebiarhiivis. 2015. a lõpu seisuga oli arhiivi maht veidi üle 4 TB.

2015. a lõpus toimus esimene Eesti veebi (s-h nii .ee kui muudel tippdomeenidel nagu .com ja .org asuvate eesti saitide) suuremahuline arhiveerimine, mille lõpptulemusena püüame arhiveerida kogu Eesti veebimaastiku. Järgmine samalaadne töö on plaanis 2016. aasta novembris.


 digitaalarhiiv digar