Koolitused tudengitele ja spetsialistidele | Eesti Rahvusraamatukogu

Koolitused tudengitele ja spetsialistidele

OLED TUDENG, SPETSIALIST, AMETNIK VÕI NIISAMA VALDKONNA HUVILINE?

Sind huvitab infootsing õiguse, majanduse, turunduse, psühholoogia, raamatukogunduse, kartograafia, keele ja kirjanduse või ajaloo vallas?

Pane oma teadmised proovile meie loodud infopädevuse testis! Käsitletavad teemad: andmete, info ja digisisu otsing, sirvimine, filtreerimine ning hindamine. Enesetest tugineb Õppija digipädevusmudeli info- ja andmekirjaoskuse raamistikule.

  • Silmaringi avardamiseks ja veelgi infopädevamaks saamiseks soovitame sulle erinevaid raamatuid ja väljaandeid (sh erinevad e-raamatud, e-materjalid). Tutvu lugemissoovitustega!   

  • Tahad põhjalikumalt iseseisvalt õppida - Infootsing - see on imelihtne! on tasuta õppematerjal, mille käigus saad tutvuda erinevate andmebaasidega (Otsinguportaal, Google Books, Google Scholar, Ester, Digar, Digar Eesti Artiklid jne), trikke ja nippe nendest info leidmiseks, vahvaid ülesandeid, mille abil end omas tempos proovile panna.

  • Kui soovid veel enam oma infopädevuse alaseid teadmisi ja oskusi arendada, siis tule rahvusraamatukogusse personaalsele infonõustamisele! Loe lähemalt siit: https://www.nlib.ee/et/infonoustamine 

  • Tule rahvusraamatukokku erialateabe koolitusele. Pakume paar korda aastas avalikke (veebi)koolitusi ja loome asutuste gruppidele just nende soovidele vastavaid koolitusi või muid õpivorme. 

Täiendav info: haridus@nlib.ee või telefonil 6307 198

 

Õigusinfo allikate e-kursus

Kas tead, milliseid andmebaase kasutada, et leida õigusakte, kohtuotsuseid, teadusartikleid, e-väljaandeid?
Tunned, et ei oska otsinguid tõhusalt teha?
Tahad õppida endale sobival ajal ja omas tempos?

  • E-kursus tutvustab andmebaase ja katalooge, mis sobivad õigusalase info leidmiseks – teadusartiklid, (e-)raamatud, õigusaktid Eestist ja mujalt.

  • E-kursus on mõeldud nii tudengitele kui spetsialistidele. Kui sinu eriala on õigus, siis on sellest e-kursusest sulle kindlasti kasu.       

  • Saad valida, mis sind just praegu huvitab. Otsid teadusartikleid, aga ei tea, kuhu tasub vaadata? Siis võta e-kursusel teadusartiklite osa ette. Tegelikult tahad teada, kust leiab teiste riikide õigusakte? Siis võta teiste riikide õiguse osa ette. Tee nii palju (või vähe) kui tahad ja millal tahad. Saad igal ajal jälle tagasi tulla, üle korrata või võtta ette muu teema. Mitte mingeid piiranguid ei ole.

Kontot ei ole vaja. Sisene külalisena – kliki „Logi sisse külalisena“ ja asu tudeerima.

Mine kursuse lehele!

Õigusinfo e-kursus RaRas

 

Õigusinfo allikate koolitus: Kus peidab ennast õigusinfo?

Õpid õigust ja sul on vaja teha oma kursusel kodutööd? Kursusetööd? Mõtled juba lõputööle? Kui tahad olla kindel, et oled õigel teel, otsid õigetest kohtadest või kui oled infootsinguga tupikusse jooksnud, siis meie saame sind aidata.

Lühitutvustus

Koolitusel tutvustame neid õigusinfo allikaid, mida rahvusraamatukogu vahendab ja mida kasutavad õigusspetsialistid. Jagame nippe, kus ja kuidas kõige paremini otsinguid saab teha. Tutvustame ka oma teenuseid, mis ongi loodud just sinu, õppija, vajadusi silmas pidades.

Märksõnad: Ester, Eesti õigusbibliograafia (BIE), Otsinguportaal, WestLaw, HeinOnline, Academic Search Complete (EBSCOhost) ja Beck, Riigi Teataja, EurLex, personaalne nõustamine, päringud, rühma- ja tööruumid.

Pikkus: 90 minutit

Läbiviija: Marianne Meiorg, juhtiv spetsialist (andmekaitse ja õigusinfo)

Majandusinfo allikate koolitus: Kust leida usaldusväärset infot?

MAJANDUS, JUHTIMINE, ETTEVÕTLUS, TURUNDUS!

Kas sinu õpingud või erialane tegevus on seotud nende valdkondadega? Kui vastasid jah, siis allolev sõnum on suunatud just sinule!

Lühitutvustus

Majandusinfo allikate koolitusel: 

·       juhendame majandusalase info leidmist rahvusraamatukogu vahendatud andmebaasidest;  

·       jagame juhiseid ja nippe, kuidas leida andmebaasidest vajalikke (e-)raamatuid ja artikleid;

·       räägime ka sellest, kuidas ära tunda valeinfot ja hinnata leitud allikate usaldusväärsust; 

·       tutvustame raamatukogu teenuseid.

Märksõnad: ESTER, Oxford Scholarship Online, Rahvusraamatukogu otsinguportaal, Business Source Complete (EBSCO), EmeraldInsight, rahvusvahelised organisatsioonid, personaalne nõustamine, päringud, töö- ja rühmaruumid 

Pikkus: 90 minutit

Läbiviija: Kristiina Kaju, majandusinfo spetsialist

Kunstialased infoallikad rahvusraamatukogus

Kunstiraamatute ja -ajakirjade kõrval kogub ja säilitab rahvusraamatukogu ka mitmeid teisi trükikunsti väljendusvorme. Raamatukogu hoidlates on ligi 20 000 plakatit, pea 80 000 postkaarti, rääkimata graafikast, raamatuillustratsioonide originaalidest ja mahukast eksliibrisekogust. Kuidas selles paljususes orienteeruda? Kuidas otsida pildimaterjali raamatukogu andmebaasidest ja kataloogidest?

Lühitutvustus

Koolitusel tutvume rahvusraamatukogu kunstisaali võimalustega. Teeme ülevaate raamatukogu põhilistest elektroonilistest andmebaasidest ja kataloogidest, õpime kasutama artiklite kartoteeki, registreid ja bibliograafiaid ning tutvume kunstisaali hoidlaga. Koolitus on suunatud kunstierialade üliõpilastele, kelle õppe- ja uurimistöö on seotud valdkondadega nagu kunstiajalugu ja kunstiteadus, arhitektuur, kujutav kunst, disain, moekunst, muinsuskaitse jmt. Samuti on koolitusele oodatud kunstialase uurimishuviga humanitaar- ja kultuuriteaduste tudengid.

Pikkus: 60 minutit

Sihtrühm: kunsti- ja humanitaarerialade üliõpilased