Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Etlejate konkurss "Vendade Grimmide muinasjutumaa"

16.04.2012

17. aprillil kell 15 algab väikeses konverentsisaalis etlejate konkurss "Vendade Grimmide muinasjutumaa".
Osalevad 5.-12. klassi õpilased Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist, Tartu Raatuse Gümnaasiumist, Aseri Keskkoolist, Rakvere Gümnaasiumist, Luunja Keskkoolist, Vinni-Pajusti Gümnaasiumist, Viljandi Paalalinna Gümnaasiumist, Kärdla Ühisgümnaasiumist, Viljandi Carl Robert Jakobsoni Gümnaasiumist, Kallavere Keskkoolist, Käina Gümnaasiumist ja Haapsalu Gümnaasiumist, kokku 42 õpilast. Võisteldakse 3 vanuserühmas. Saksa keele süvaõppega koolide õpilasi hinnatakse eraldi arvestuses.
Katkendite valimisel on noorimad eelistanud muinasjutte "Vahva rätsep" ja "Rapuntsel", põhikooliõpilastele on enim meeldinud "Lumivalguke" ja gümnasistide hulgas on populaarne "Magus puder".
Võistlejaid hindab žürii, kuhu kuuluvad Britta Veimen SLV Suursaatkonnast, Anne Lind ja Susan Lahesalu Goethe Instituudist, Nuku- ja Noorsooteatri lavastusjuht Toomas Kreen, eelmise konkursi võitja Inge-Mirjam Piirsalu Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja vabatahtlik Milena Carlotte Vanini.
Üritusega tähistatakse muinasjutuaastat. Korraldavad Saksa, Austria ja Šveitsi saal „Saksa kevade” raames koostöös saatkondade, Tallinna Saksa Kultuuri Instituudi ja Saksa Keele Õpetajate Seltsiga.
Ootame kõiki muinasjutu ja saksa keele huvilisi kuulama, hindama ja kaasa elama!
Üritusega koos avatakse Goethe Instituudi näitus „Muinasjutumaailmad”, mis jääb 7. korrusel Saksa saali ees avatuks 31. maini.

Info: Leili Naan, 630 7360

 


 digitaalarhiiv digar