Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

GIS päev toob geograafiahuvilised Rahvusraamatukokku

13.11.2012

Geograafia paneb paika sõna otseses mõttes: kolmapäeval, 14. novembril kella 10-17 tähistavad Rahvusraamatukogus Eesti teadus-, õppe- ja riigiasutused ning erafirmad üheskoos rahvusvahelist GIS- ja geograafiapäeva.

Teabepäeva eesmärk on tutvustada geograafiaõpetajatele, ametnikele, spetsialistidele ja üliõpilastele geograafia rolli meie igapäevaelus ja GIS-tehnoloogia rakendamise võimalusi erinevates eluvaldkondades. Päeva sisustavad väga laia teemaderingi käsitlevad ettekanded, mis keskenduvad mõistagi geograafilisele aspektile ja geoinfosüsteemidele. Juttu tuleb GPSi kasutamisest koolitunnis, asukoha mõjust Eesti kinnisvaraturule (teemakaartide näitel), Läänemere ökosüsteemi uurimisest, satelliitseirest ja selle võimalustest, 3D ruumimudelitest jpm. Kava.

Fuajees demonstreerivad asutused ja ettevõtted tarkvaralahendusi, andmekogusid, publikatsioone ja kaarte. Arvutiklassis korraldatakse õpetajatele kartograafiakoolitust. Külastada saab Maa-ameti näitust “Geodeesiainstrumentide ning katastrikaartide areng”, välja on pandud teabepäeva eel toimunud õpilaste joonistusvõistluse „Eesti maailmakaardil” tööd ja autasustatakse võitjaid.

Kel huvi vanemate maakaartide vastu, võib läbi astuda Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalist, kus eksponeeritud Läti Rahvusraamatukogust saabunud näitus „Liivimaa 16.-17. sajandi maakaartidel: pilguheit Läti Rahvusraamatukogu kogudesse”.

Teabepäev on tasuta.

Oodatud on geograafiaõpetajad, spetsialistid, ametnikud, tudengid, õpilased ja kõik geograafiahuvilised.


 


 digitaalarhiiv digar