Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Giuseppe Melani maalinäitus Rahvusraamatukogus

Teisipäeval, 25. mail kell 16 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis itaalia kunstniku Giuseppe Melani maalide näitus. Autor viibib avamisel.

Maalinäitusel „Märgid ja värvid” eksponeeritakse 29 tööd, mida Giuseppe Melani on iseloomustanud järgmiselt: „Erootilisus kunstis on raskesti piiritletav. Arvan, et minu maalides saadab seda kohati lihtsameelne ja peaaegu lapselik hämmastus, mis aga tihti omandab sügava meeleheite vormi.”

Näitusekataloogi eessõnas on öeldud, et Melanil on oma maalide kaudu õnnestunud väljendada igavest konflikti reaalsuse ja fiktsiooni vahel ning loomuomast vastuolu inimese ja maski vahel. „Tutvustame teile kunstnikku, kes väljendab oma kunstiga sügavaid tundeid, meeleolu muutusi ja vastuolusid, mida iseloomustab reaalsus, milles me elame.”

Giuseppe Melani on sündinud Pistoias 1943. aastal. Tema stuudio asub Pistoia vanalinna südames, ümbritsetuna ajaloolise ja kunstiväärtusega monumentidest, kirikutest ja paleedest. Ta on töötanud ka kangaste disainerina ja rõivakollektsioonide stilistina mitme Itaalia ja välisfirma heaks, kuid 1990ndate lõpust on ta pühendunud maalikunstile ja võtnud osa arvukatest kunstisündmustest.

Näitus jääb avatuks 26. juunini.

Olete oodatud!

Täiendav informatsioon:
Giuseppe Melani, tel. 5 8088 9727, studioarte54@yahoo.it, www.giuseppemelani.it
Külli Ummer, RRi näituste osakond, tel. 630 7148, expo@nlib.ee

Õnne Mets
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee
 


 digitaalarhiiv digar