2003. aasta
Eesti 25 kaunimat raamatut


Juhan Maiste, Kadi Polli, Mariann Raisma
“Alma Mater Tartuensis”

Jüri Kaarma, Eesti Keele Sihtasutus, Pakett
KAUNIM ALBUM

Eesti Rahvusraamatukogu eriauhind:
Maire Morgen-Hääl - "Restaureeritud raamat"
poleeritud valge vask, melhior 2003

 

Kalervo Hovi
“Kuld Lõwi ja Kultase ajal”

Ruth Huimerind, Jüri Lõun, Varrak, Greif
KAUNIM DOKUMENTAALTEOS

 

Paul Hawken, Amory Lovins, Hunter Lovins
“Looduskapitalism”
Kristjan Mändmaa, Tänapäev, Pakett
KAUNIM TEADUSLIK TEOS

 

Asko Künnap
“Ja sisalikud vastasid”

Asko Künnap, Asko Künnap NÄO KIRIK, TRT

 
Ants Hein
“Eesti mõisaarhitektuur. Historitsismist juugendini”

Jüri Kaarma, Hattorpe, trükk K&O Offset, köide TRT
 
Egon Friedell
“Uusaja kultuurilugu” I

Tarmo Puudist, Kupar, Greif
 
Kaja Belials
“Matemaatika 1. klassile” I

Anne Linnamägi, BIT, TRT
KAUNIM ÕPIK
 

Õie Orav
“Tallinnfilm I. Mängufilmid 1947-1976”

Piret Niinepuu-Kiik, Eesti Entsüklopeediakirjastus, TRT

 
Marie Under
“Õnnevarjutus”
Endla Toots,
Tänapäev,
Pakett
Indrek Hirv
“Ülemlaul”
Asko Künnap,
Tänapäev,
Pakett
 
Martti Soosaar
“Tuntud ja tundmatu Gori”

Riina Uisk, Tallinna Entsüklopeediakirjastus, TRT
 
Peeter Ilus
“Mõned luuletused”

Tõnis Vint, Eesti Keele Sihtasutus, Pakett
KAUNIM LUULERAAMAT
 
Juri Lotman
“Vestlusi vene kultuurist” I

Endla Toots, Tänapäev, Greif
 

Kerttu Soans
“Olivia ja esimene maailm”

Urmas Viik, Väike Vanker, Ühiselu
KAUNIM LASTERAAMAT

 

Käbi Laretei
“Keerised ja jäljed”

Andres Tali, SEJS, TRT
KAUNIM ILUKIRJANDUSTEOS

 
Fr. R. Kreutzwald
“Kalevipoeg”

Andres Tali, SEJS, TRT
 

Reeli Kõiv, Mare Joonsalu
“Lapsepõlv: laps Eesti kunstis”

Gunnar Lilles, Eesti Lastekaitseliit, Pakett

 
Arne Merilai
“Eesti ballaad”

Kersti Tormis, Tänapäev, Pakett
 
Piret Õunapuu
“Eesti pulm”

Endla Toots, Tänapäev, Greif
 
Jaan Kaplinski
“Isale”

Mari Kaljuste, Varrak, Greif
 
Barbara Juliane von Krüdener
“Valérie”

Piret Niinepuu-Kiik, Eesti Raamat, TRT
 
Leonhard Lapin
“Avangard”

Peeter Paasmäe, Tartu Ülikooli Kirjastus, Tartu Ülikooli Kirjastuse trükikoda
 

Anu Samarüütel
“Ma armastan moodi”

Anu Samarüütel (ill.) & Kersti Tormis (kuj.), Valgus, OÜ PAAR

 
“Sõjategevuse päevaraamat”
Jüri J. Dubov, Eesti Entsüklopeediakirjastus, TRT
 
Ülle Tismus, Pille Vilde
“Taimeseaded”

Pille Vilde, Maalehe Raamat, TRT
KAUNIM TARBETRÜKIS
 

Okakura Kakuzõ
“Teeraamat”

Leonhard Lapin, Penikoorem, Pakett

 

Sari
“Sirbi raamat”

Tiina Tammetalu,
Kultuurileht Sirp,
Pakett
KAUNIM SARI

 eripreemiad
Andres Tali ---
“Marko und Kaido” By John Smith

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, TRT
 
Pärtel Eelma ---
“Õhuloss”

Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala, Print Best

Konkursi zürii koosseisus:

Viive Noor (esimees), Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit
Jüri J. Dubov, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit
Mai Einer, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit
Kristjan Mändmaa, Eesti Kujundusgraafikute Liit
Piret Niinepuu-Kiik, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit
Enno Ootsing, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstnike Liit
Signe Siim, Eesti Kirjastuste Liit
Jaan Tammsaar, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit
Kersti Tiik, Eesti Rahvusraamatukogu
Endla Toots, Eesti Kujundusgraafikute Liit
zürii välisliige Uta Schneider, Stiftung Buchkunst (Saksamaa)
 
21. jaanuaril 2004
Eesti Rahvusraamatukogu


| RRi avalehele | RRi näituste osakond |