< tagasi MEIE PARLAMENT JA AEG

EESTI ASUTAV KOGU, 23.04.1919-20.12.1920

JUHATUS

Esimees: August Rei, alates 23.04.1919

I abiesimees: Lui Olesk, 23.04. – 10.10.1919
Julius Seljamaa, alates 10.10.1919

II abiesimees: Ado Birk, 23.04. – 21.11.1919
Jakob Westholm, alates 21.11.1919

Sekretär: Hans Martna, alates 23.04.1919
I abisekretäa: August Jürima, alates 23.04.1919
II abisekretär: Hugo Raudsepp, alates 23.04.1919

 

LIIKMED

Juhan (Johan) Mihkel Ainson, 01.07.1873 Holstre v., Viljandimaa – 1962 Saksamaa
Astus tagasi 18.12.1919, teda asendas Juhan Ostrat

Jaan Ammermann, 1889 Uuemõisa v., Saaremaa –  Kroonlinn?

Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v., Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)

Alma Anvelt-Ostra (Oinas), 16.09.1886 Vastse-Kuuste v, Tartumaa – 02.11.1960 Inta, Arhangelski obl.

August Arras, 27.06.1881 Erastvere v., Võrumaa – 24.03.1968 Stockholm
Astus tagasi 16.10.1919, teda asendas Theodor Käärik

Emma Asson (Peterson(-sen) alates 1921), 13.07.1889 Vaabina v., Võrumaa – 01.01.1965 Tallinn

Karl Ast (Rumor), 19.02.1886 Orava v., Võrumaa – 09.07.1971 New York

Alma Ast-Anni, 12.12.1884 Kaavere v., Viljandimaa – 30.10.1958 Tallinn
Alates 28.05.1920 (Eduard Vilde asemel)

Robert Astrem (Aström), 24.01.1887 Narva – 08.02.1941 Tallinn
Astus tagasi 23.04.1920, teda asendas Gustav Küjen

Marie Helene Aul, 06.03.1893 Tallinn – 1955 Tallinn
Astus tagasi 12.05.1919, teda asendas Karl Michael Lukk

Eduard Georg Aule, 28.12.1878 Kabala m., Viljandimaa – 07.03.1947 Goslar, Saksamaa.
Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Jaan Raamot

Karl August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste m., Tartumaa – 27.02.1942 Kirovi obl.
Rahaminister (26.10.1920–25.01.1921)

Adam Bachmann (Randalu), 12.05.1890 Lüganuse khk., Virumaa – 14.05.1966 Tallinn
Töö- ja hoolekandeminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)

Ado (Aadu) Birk, 14.11.1883 Tarvastu v., Viljandimaa – 02.02.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
II abiesimees (23.04.–21.11.1919), välisminister (18.11.1919–28.07.1920), peaminister (28.07.–30.07.1920), välisminister (30.07.–26.10.1920)

Eduard Birkenberg, 02.02.1872 Saku v., Harjumaa – 20.11.1943 Tallinn
Alates 12.12.1919 (Peeter Põllu asemel)
Astus tagasi 21.10.1920, teda asendas Gustav Seen

Max Woldemar Gustav Ed. Bock, 16.04.1885 Tallinn – 29.04.1948 Reichholzried, Saksamaa

Christian Brüller (alates 1938 Prüller), 23.06.1877 Kurista v., Viljandimaa – 14.05.1950 Põltsamaa
Alates 28.09.1920 (Heinrich Tatsi asemel)

Kaarel (Karl) Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v., Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
Alates 26.04.1919 (Jaan Masingu asemel)
Siseminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)

August Ehrlich, 23.09.1893 Krüüdneri v. Tartumaa – 01.09.1942 Solikamsk (hukati)
Alates 27.08.1919 (Jaan Mägi asemel)

Johan (Johannes) Epner, 1893 – ?
Alates 04.02.1920 (Nikolai Köstneri asemel)
Astus tagasi 31.07.1920, teda asendas Verner Nerep

Johannes Ernesaks, 22.07.1876 Peningi v., Harjumaa – 1952 Kirov

Villem Ernits, 16.07.1891 Pala v., Tartumaa – 10.05.1982 Tartu

Karl Oskar Freiberg (Kurmiste), 02.05.1894 Mäksa v., Tartumaa – 02.12.1941 Sverdlovsk (hukati)
Alates 07.09.1920 (Johannes Semperi asemel)

Julius Grünberg (Tarmisto), 14.12.1890 Otepää – 04.09.1956 Tallinn
Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Kristjan Haho

Timotheus (Timoteus) Grünthal, 29.06.1893 Hellamaa v., Muhumaa – 29.05.1955 Lidingö, Rootsi

Gustav Arnold (Gustaf) Grünvald(t), 25.08.1888 Tartu – ?
Astus tagasi 14.11.1919, teda asendas Jaan Pakk

Kristja(a)n Haho, 05.02.1877 Tudulinna v., Virumaa – 18.12.1937 Tudulinna v., Virumaa
Alates 23.04.1919 (Julius Grünbergi asemel)

Voldemar (Vladimir) Hammer (alates 1922 Kallas-Gammer), 08.06.1894 Tallinn – 23.05.1982 Leningrad (maeti Tallinna)
Astus tagasi 30.06.1919, teda asendas Jakob Mikiver

Eduard Hubel (Mait Metsanurk), 19.11.1879 Kärkna v., Tartumaa – 21.08.1957 Tallinn
Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Johannes Reinthal

Jaan Hünerson, 04.02.1882 Karksi v., Pärnumaa – 05.06.1942 Sverdlovsk (hukati)

Karl Inglist, 30.01.1874 Vao v., Virumaa – ?

Karl Ipsberg, 03.01.1870 Suure-Kambja v., Tartumaa – 27.06.1943 Vjatka laager, Kirovi obl.

Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v., Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)
Kohtuminister (09.05.–18.11.1919; 18.11.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)

Johan (Juhan) Jans, 07.02.1880 Aakre v., Tartumaa – 21.12.1941 Solikamsk

Aleksander Janson (Alumäe), 15.05.1881 – 26.06.1939 Tartu
Alates 10.10.1919 (Andres Looritsa asemel)

Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 05.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Peet Johanson, 21.02.1881 Sürgavere v., Viljandimaa – 1939 Saksamaa
Toitlusminister (26.10.1920–25.01.1921)

Erich Jo(o)nas, 26.04.1893 Kavastu v., Tartumaa – 26.05.1944 Viljandi

Mihkel Juhkam, 03.08.1884 Küti v., Virumaa – 28.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Astus tagasi 03.11.1919, teda asendas Ferdinand Peterson

Jaan Järve, 07.10.1894 Ulila v., Tartumaa – 13.02.1945 Freudenstadt, Saksamaa
Alates 27.08.1919 (Hans Priimägi asemel)

August Jürima (Jürman(n)), 23.08.1887 Koigi v., Järvamaa – 15.06.1942 Kirovi obl.
I abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)

Tõnis Kalbus, 05.12.1880 Tori v., Pärnumaa – 20.03.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Oskar Philipp Kallas, 25.10.1868 Kaarma khk., Saaremaa – 26.01.1946 Stockholm
Astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Aleksander Schipai

Nikolai Kann, 26.04.1873 Hellamaa v., Muhumaa – 17.02.1948 Göttingen, Saksamaa
Haridusminister (28.07.–30.07.1920)

Eduard Kansman (Kansa), 10.10.1887 Paldiski – 02.01.1946 Haapsalu
Alates 05.11.1919 (Johannes Zimmermanni asemel)
Astus tagasi 16.03.1920, teda asendas Madis Käbin

Artur Kaplur, 1894 – 13.02.1953 Paide

Aleksander Leon Richard Kapp, 06.07.1874 Suure–Jaani v., Viljandimaa – 09.09.1940 Tallinn
Alates 30.07.1919 (Johann Kõpu)

Peeter Karin (Karrin), 09.10.1877 Tartu v., Tartumaa – 23.08.1944 Ropka v., Tartumaa
Astus tagasi 15.04.1920, teda asendas Johannes Rätsep

Juhan (Johannes) Kartau, 1883 Uderna v., Tartumaa – 24.01.1964 Junciai, Brasiilia
Haridusminister (09.05.–18.11.1919)

Hugo Bernhard Kikson, 18.07.1898 Halinga v., Pärnumaa – ?

Karl-Bernhard Kirp, 24.08.1895 Valga – 04.05.1930 Tartu
Alates 09.03.1920 (Jaan Poska asemel)
Astus tagasi 11.03.1920, teda asendas Jakob Ploompuu

Hermann Georg Willibald Koch, 02.04.1882 Võru – 29.03.1957 Lüdersfeld b. Stadthagen, Saksamaa

Theodor Koik, 02.01.1888 Türi – 04.11.1941 Verhoturje laager, Sverdlovski obl.
Astus tagasi 02.05.1919, teda asendas Jaan Piiskar

Rudolf Koil, 1879 – ?
Alates 17.12.1919 (August Reebeni asemel)

Konstantin Konik, 31.12.1873 Tartu – 03.08.1936 Tartu

Karl-Ferdinand Kornel, 25.08.1882 Lepistu v., Võrumaa – 19.09.1953 Irkutski obl.

Hans (Johannes) Kruus, 22.10.1891 Tartu – 30.06.1976 Tallinn

Juhan (Johannes) Kukk, 13.04.1885 Salla v., Virumaa – 04.12.1942 Kargopoli laager, Arhangelski obl.
Rahaminister (09.05.–18.11.1919; 18.11.–30.07.1920), kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (26.10.1920–25.01.1921)

Minni Kurs–Olesk, 13.03.1879 Tartu – 20.10.1940 Tartu

Hugo Jakob Kuusner, 19.03.1887 Pärnu – 23.03.1942 Tavda, Sverdlovski obl.

Juhan (Johan) Kõpp, 09.11.1874 Holdre v., Viljandimaa – 21.10.1970 Stockholm
Astus tagasi 29.07.1919, teda asendas Aleksander Kapp

Madis Käbin, 25.03.1877 Kohtla v., Virumaa – 24.10.1954 Tallinn
Alates 17.03.1920 (Eduard Kansmani asemel)

Jaan Kärner, 27.05.1891 Kirepi v., Tartumaa – 03.04.1958 Tartu 

Theodor Andreas Käärik, 10.11.1889 Viljandi – 03.02.1940 Tallinn
Alates 17.10.1919 (August Arrase asemel)

Nikolai Köstner, 26.03.1889 Luunja v., Tartumaa – 17.02.1959 Kairo
Astus tagasi 03.02.1920, teda asendas Johan Epner
Kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (09.05.1919–18.11.1919; 18.11.1919–28.07.1920)

Eduard Kübarsepp, 08.04.1877 Mäksa v., Tartumaa – ?
Alates 24.01.1920 (Harald Normaku asemel)

Gustav Küjen, 13.01.1871 Peetri v., Järvamaa – 17.08.1920 Tallinn
Alates 24.04.1920 (Robert Astremi asemel)
Teda asendas alates 18.08.1920 Johannes Põllupüü

Anton Laar, 13.06.1885 Võisiku v., Viljandimaa – 23.02.1933 Tartu
Astus tagasi 17.11.1919, teda asendas Hans Leesment

Jaan Lattik, 22.10.1878 Karula v., Võrumaa – 27.06.1967 Stockholm

Hans Leesment, 13.02.1873 Abja v., Pärnumaa – 26.08.1944 Tallinn
Alates 18.11.1919 (Anton Laari asemel)

Johannes Lehtman, 20.12.1886 Nehatu v., Harjumaa – 07.02.1953 Stockholm
Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Jakob Sõnajalg

Jaan Letner, 22.12.1887 – 31.10.1960 Tallinn
Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Tõnu Talbak

Jakob Lindros, 1885 – ?

Tõnu Loik, 19.11.1875 Einmanni v., Järvamaa – ?

Peeter Londo, 1878 – ?
Alates 23.04.1919 (Georg Puusepa asemel)

Andres Loorits, 30.11.1869 Holstre v,, Viljandimaa – 04.09.1941 Tallinn
Astus tagasi 09.10.1919, teda asendas Aleksander Janson

Karl Michael Lukk, 06.12.1887 Tähtvere m., Tartumaa – 17.11.1970 Tartu
Alates 13.05.1919 (Marie Helene Auli asemel)

Jaan Lõo, 06.02.1872 Holstre v., Viljandimaa – 18.02.1939 Tallinn
Astus tagasi 16.12.1919, teda asendas Harald Normak

Nikolai Maim, 26.02.1884 Tartu – 10.01.1976 Orangeburg, NY, USA
Alates 25.07.1919 (Karl Väli asemel)

Anton Martinson, 1883 Uulu v., Pärnumaa – 17.06.1919
Teda asendas alates 18.06.1919 Märt Raud

Hans Martna, 16.03.1890 Tartu – 03.11.1941 Solikamsk
Sekretär (23.04.1919–20.12.1920)

Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v., Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn

Jaan Masing, 31.01.1875 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 21.09.1948 Tallinn
Astus tagasi 26.04.1919, teda asendas Kaarel Eenpalu

Johann(es) Meier (Meyer), 24.04.1858 Puhja v., Tartumaa – 15.04.1945 Adlershorst, Saksamaa
Astus tagasi 26.01.1920, teda asendas Georg Stackelberg

Hans Mets, 30.08.1882 Kõo v., Viljandimaa – ?

Jaan Mets, 02.01.1891 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 18.09.1969 Uppsala

Jakob Mikiver, 05.08.1881 Kolga v., Harjumaa – 01.06.1964 Loksa kn.,  Harju raj.
Alates 01.07.1919 (Voldemar Hammeri asemel)

Jaan Mägi, 26.07.1883 Tarvastu v., Viljandimaa – 25.07.1939 Elva
Astus tagasi 26.08.1919, teda asendas August Ehrlich

Mihkel Neps, 19.09.1890 Lümanda v., Saaremaa – 21.03.1937 Kuressaare

Verner Nerep, 25.10.1895 Sargvere v., Järvamaa – 25.08.1959 Stockholm
Alates 07.09.1920 (Johan Epneri asemel)

Eduard Nipmann, 21.04.1889 Tallinn –  22.06.1960 Tallinn

Harald Normak, 20.12.1890 Kohtla v., Virumaa – 14.12.1957 Uppsala
Alates 17.12.1919 (Jaan Lõo asemel)
Astus tagasi 23.01.1920, teda asendas Eduard Kübarsepp

Hans Nurk, 15.06.1889 Tarvastu v., Viljandimaa – 17.11.1944 Tallinn

Mats Nõges, 26.08.1879 Viljandi v., Viljandimaa – 21.08.1973 Viljandi

Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
Siseminister (09.05.–18.11.1919)

Lui Olesk, 12.10.1876 Kavastu v., Tartumaa – 19.02.1932 Tartu
I abiesimees (23.04.–10.10.1919)
Kohtuminister (09.10.–18.11.1919)
Töö-, hoolekande- ja siseminister (26.10.1920–25.01.1921)

August Onton, 24.10.1881 Kohtla v., Virumaa – 14.08.1965 Kohtla–Järve

Hans Orav, 27.07.1882 Pärnumaa – ?
Alates 07.10.1919 (Aleksander Velvelti asemel)

Juhan (Johannes) Ostrat, 05.03.1883 Kudina v., Tartumaa – 22.02.1957
Alates 19.12.1919 (Juhan Ainsoni asemel)
Astus tagasi 22.01.1920, teda asendas Jaan Sitska

Johannes Paalberg, 25.01.1883 Liigvalla v., Järvamaa – 10.10.1949 Väinjärve v., Järvamaa
Astus tagasi 11.05.1919, teda asendas Julius Reintam

Jaan Pakk, 1877 – 09.04.1948 Peningi v., Harjumaa
Alates 15.11.1919 (Gustav Grünvaldi asemel)

Kaarel (Karl) Parts, 05.06.1873 Arula v., Tartumaa – 05.12.1940 Tartu (hukkus vangistuses)
Astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Heinrich Tats

Christoph Peiker, 29.12. 1888 – 15.07.1924 Tallinn

Ferdinand Peterson (Petersen), 13.03.1887 Lehtse v., Järvamaa – 18.02.1979 Chapel Hill, Põhja–Carolina, USA
Alates 04.11. 1919 (Mihkel Juhkami asemel)

Ants (Anton, Hans) Piip, 28.02.1884 Tuhalaane v., Viljandimaa – 01.10.1942 Nõrobi laager, Molotovi (Permi) obl.
Välisminister (09.10.–18.11.1919), peaminister (26.10.–20.12.1920), sõjaminister (26.10.1920–25.01.1921)

Jaan Piiskar, 11.02.1883 Vastemõisa v., Viljandimaa – 19.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Alates 03.05.1919 (Theodor Koigi asemel)

Johan (Juhan) Pitka, 19.02.1872 Võhmuta v., Järvamaa – ??.09.1944 Eesti
Astus tagasi 28.05.1919, teda asendas August Sternfeldt

Jakob Ploompuu, 11.10.1872 Kolga v., Harjumaa – 13.09.1948 Kolga v., Harjumaa
Alates 12.03.1920 (Karl Kirpi asemel)

Johann Ploompuu, 04.08.1867 Kiiu v., Harjumaa – 11.12.1943 Harku v., Harjumaa

Theodor Pool, 08.12.1890 Tori v., Pärnumaa – 25.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
Põllutöö- ja toitlusminister (09.05.–18.11.1919), põllutööminister (18.11.1919–30.07.1920; 26.10.1920–25.01.1921)

Jaan (Ivan) Poska, 24.01.1866 Laiuse v., Tartumaa – 07.03.1920 Tallinn
Teda asendas alates 09.03.1920 Karl Kirp
Välisminister (09.05.–20.09.1919)

Helmi Press (Jansen), 15.03.1889 Viljandi – 05.03.1960 Tallinn

Hans Priimägi, 28.02.1880 Keeni v., Tartumaa – ?
Alates 22.05.1919 (Jaan Uri asemel)
Astus tagasi 26.08.1919, teda asendas Jaan Järve

Jakob Puss, 14.10.1894 Lümanda v., Saaremaa – ?
Alates 25.10.1919 (Tõnu Talbaku asemel)

Georg Puusepp, 03.02.1869 – 26.10.1937 Narva
Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Peeter Londo

Peeter Siegfried Põld, 12.07.1878 Jõhvi v., Virumaa – 01.09.1930 Tartu
Astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Eduard Birkenberg

Johannes Põllupüü, 01.11.1889 Kiviloo v., Harjumaa – 20.10.1946 Älmeboda, Rootsi
Alates 18.08.1920 (Gustav Küjeni asemel)

Johanna Päts, 17.12.1890 Tallinn – 13.11.1977 Toronto

Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl.

Voldemar Päts, 19.07.1878 Tahkuranna v., Pärnumaa – 27.06.1958 Toronto

Hans Pöhl, 15.08.1876 Sutlepa v., Läänemaa – 22.01.1930 Tallinn

Mait Püümets (Püümann), 11.07.1882 Peningi v., Harjumaa – 23.01.1965 Tallinn

Jaan Raamot, 09.08.1873 Vigala v., Läänemaa – 05.01.1927 Jäneda, Järvamaa
Alates 23.04.1919 (Eduard Aule asemel)

Karl Rand, 1880 – ?
Alates 05.05.1920 (Johannes Rätsepa asemel)

Nikolai Raps, 1879 – ?
Alates 24.10.1919 (Jüri Uustalu asemel)
Astus tagasi 13.11.1919, teda asendas August Reeben

Anton Ratasepp, 1881 – ?
Alates 09.08.1919 (August Tibari asemel)

Märt (Mart) Raud, 23.07.1878 Õisu v., Viljandimaa – 04.07.1952 Krasnojarski krai
Alates 18.06.1919 (Anton Martinsoni asemel)

Hugo Viktor Paul Raudsepp, 10.07.1883 Vaimastvere v., Tartumaa – 16.09.1952 Taišeti laager, Irkutski obl.
II abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)

August Reeben, 11.11.1888 Vana-Kuuste v., Tartumaa – 19.01.1973 Tartu
Alates 14.11.1919 (Nikolai Rapsi asemel)
Astus tagasi 16.12.1919, teda asendas Rudolf Koil

August Rei, 22.03.1886 Pilistvere v., Viljandimaa – 29.03.1963 Stockholm
Esimees (23.04.1919–20.12.1920)

Johannes Reintalu (Reinthal), 31.03.1875 Kurista v., Viljandimaa – 01.04.1945 Tallinn
Alates 23.04.1919 (Eduard Hubeli asemel)

Julius Eduard Reintam, 27.01.1883 Kernu v., Harjumaa – 03.07.1965 Nissi kn., Harju raj.
Alates 12.05.1919 (Johannes Paalbergi asemel)

Marie Reisik, 06.02.1887 Kilingi-Nõmme – 03.08.1941 Tallinn

Eduard Rosenvald, 08.10.1877 Keila khk., Harjumaa – ?

Peeter Ruubel, 13.10.1885 Kaarli v., Viljandimaa – 24.12.1957
Alates 07.10.1919 (Karl Saare asemel)

Johannes Rätsep, 1878 Mahu v., Virumaa – ?
Alates 16.04.1920 (Peeter Karini asemel)
Astus tagasi 04.05.1920, teda asendas Karl Rand

Karl-August Saar, 12.08.1887 Vao v., Virumaa – 30.11.1941 Sverdlovski obl. (hukati)
Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Peeter Ruubel

Aleksander Schipai (Šipai), 08.08.1890 Peterburi – 01.05.1942 Turinsk, Sverdlovski obl.
Alates 22.05.1919 (Oskar Kallase asemel)

Arnold Paul Schulbach (Süvalep), 18.04.1888 Avinurme v., Tartumaa – 23.06.1968 Tallinn

Gustav Seen, 30.03.1871 Urvaste v., Võrumaa – 11.04.1943 Viljandi
Alates 22.10.1920 (Eduard Birkenbergi asemel)

Julius Friedrich Seljamaa, 08.04.1883 Sindi v., Pärnumaa – 17.06.1936 Tallinn
I abiesimees (10.10.1919–20.12.1920)

Johannes Semper, 22.03.1892 Tuhalaane v., Viljandimaa – 21.02.1970 Tallinn
Astus tagasi 06.09.1920, teda asendas Karl Oskar Freiberg (Kurmiste)

Jaan Sitska, 16.02.1867 Tali v., Pärnumaa – 31.05.1937 Tallinn
Alates 23.01.1920 (Juhan Ostrati asemel)

Aleksei Sorokin, 17.03.1888 Tallinn – 01.04.1933 Tallinn

Georg Rudolf Stackelberg, 12.10.1872 Salla v., Virumaa – 15.03.1934 Küti v., Virumaa
Alates 27.01.1920 (Johannes Meieri asemel)

August Voldemar Sternfeldt, 10.12.1884 Mäksa v., Tartumaa – ?
Alates 29.05.1919 (Johan Pitka asemel)

Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v., Virumaa – 16.02.1941 Kadrina

Jakob Sõnajalg, 03.11.1887 Mäo v., Järvamaa – 04.05.1947 Paide
Alates 07.10.1919 (Johannes Lehtmani asemel)

Eduard Säkk, 01.02.1875 Narva – 12.10.1943 Novosibirski obl.
Teedeminister (18.11.1919–30.07.1920)

Johannes-Friedrich Zimmermann, 10.05.1882 Pajusi v., Viljandimaa – 24.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
Astus tagasi 04.11.1919, teda asendas Eduard Kansman

Tõnu Talbak, 20.06.1888 Kolga v., Harjumaa – ?
Alates 23.04.1919 (Jaan Letneri asemel)
Astus tagasi 25.10.1919, teda asendas Jakob Puss

Nikolai Talts, 26.11.1890 Laiksaare v., Pärnumaa – 26.01.1949 Tallinn

Heinrich Tats, 26.02.1878 Abja–Vanamõisa v., Pärnumaa – 15.05.1940 Rajangu v., Pärnumaa
Alates 12.12.1919 (Kaarel Partsi asemel)
Astus tagasi 28.09.1920, teda asendas Christian Brüller

Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v., Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn

Anna Tellman (Tõrvand), 28.07.1886 – 23.08.1953 Molotovsk, Molotovi (Permi) obl.
Alates 07.10.1919 (Mihkel Varriku asemel)

August Tibar, 24.07.1888, Viljandimaa – ?
Astus tagasi 08.08.1919, teda asendas Anton Ratasepp

Viktor Tomberg (Tarmas), 19.11 1891 Tori v., Pärnumaa – ?

Karl Heinrich Tomingas (Toomingas), 22.05.1892 Sindi v., Pärnumaa – 13.02.1969 Leningrad
Astus tagasi 07.09.1920, teda asendas Verner Nerep

Aleksander Tulp, 05.03.1883 Tallinn – ??.04.1952 Volhovi raj., Leningradi obl.

Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v., Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)
Peaminister (18.11.1919–30.07.1920; 30.07.1920–26.10.1920)

Artur Uibopuu, 12.01.1879 Sooru v., Tartumaa – 02.04.1930 Tallinn

Jüri Uluots, 13.01.1890 Kirbla v., Läänemaa – 09.01.1945 Stockholm

Jaan Uri, 19.09.1875 Kambja v., Tartumaa – 14.01.1942 Lesnoi, Kirovi obl.
Astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Hans Priimägi

Jüri Uustalu, 31.01.1889 Massu v., Läänemaa – 25.11.1973 Haapsalu
Astus tagasi 23.10.1919, teda asendas Nikolai Raps

Jaan Vain, 14.11.1886 Kõo v., Viljandimaa – ??.03.1942

Mihkel Varrik (Warrik), 09.09.1879 Rannu v., Tartumaa – 08.01.1967 Toronto
Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Anna Tellman

Aleksander August Veiderman (Veiderma), 07.04.1888 Vaikna v., Läänemaa – 23.02.1972 Tallinn

Aleksander Veiler, 16.03.1887 Aleksandri v., Harjumaa – 17.10.1950 Toronto

Aleksander Velvelt, 03.02.1897 Pihtla v., Saaremaa – 14.02.1967 Kohtla–Järve
Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Hans Orav

Arnold Vesterberg, 14.12.1878 Tallinn – ? (emigreerus USAsse)

Jakob Westholm (Vestholm), 11.05.1877 Palmse v., Virumaa – 09.03.1935 Tallinn
II abiesimees (21.11.1919–20.12.1920)

Eduard Vilde, 04.03.1865 Avanduse v., Virumaa – 26.12.1933 Tallinn
Astus tagasi 27.05.1920, teda asendas Alma Ast–Anni

Karl Johannes Virma, 17.03.1879 Tallinn – 19.11.1942 Kirovi vangla

Karl Johannes August Väli, 22.01.1882 Rapla v., Harjumaa – ??.05.1925 Tallinn
Astus tagasi 24.07.1919, teda asendas Nikolai Maim


< tagasi