Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

EuropeanaTravel

1. EESMÄRGID
Projekti EuropeanaTravel põhieesmärk on digiteerida enam kui 1 miljon reisimise, turismi ja kohaajalooga seotud objekti Euroopa rahvus- ja ülikooliraamatukogude kollektsioonidest. Projekti raames digiteeritakse raamatuid, käsikirju, maakaarte, postkaarte, fotosid jms. Digiteeritud materjal tehakse kättesaadavaks nii kohalike andmebaaside kui ka Euroopa digitaalraamatukogu Europeana vahendusel.

2. AJALINE RAAMISTIK
Projekti kestvus on kaks aastat : 1. mai 2009 – 30. aprill 2011. Projekt algas Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus toimunud avakohtumisega 11.-12. mail 2009.

3. TAUSTAINFO
EuropeanaTravel on Euroopa kahe juhtiva raamatukoguorganisatsiooni – Euroopa Rahvusraamatukogude Direktorite Konverentsi CENL ja Euroopa Teadusraamatukogude Liidu LIBER – esimene koostööprojekt. Projektitaotluse kirjutasid Euroopa Rahvusraamatukogu ja projektijuhtimisfirma Eremo.
Projekti rahastatakse 50 protsendi ulatuses Euroopa Liidu programmi eContentplus vahenditest. EuropeanaTraveli koondeelarve on 2 800 000 eurot. Eesti Rahvusraamatukogu eelarve moodustab 229 628 eurot.

4. TULEMUSED
Projekti tulemusena on raamatukogude kohalike andmebaaside ja Euroopa digitaalraamatukogu Europeana vahendusel avalikkusele täiendavalt kättesaadav umbes 1 miljon digiteeritud objekti turismi, reisimise ja kohaajaloo teemavaldkondadest.
Projektis osalevatele ülikooli- ja teadusraamatukogudele on loodud agregaatorportaal oma andmete vahendamiseks Europeanasse. Selleks luuakse kas uus portaal või kasutatakse ära rahvusraamatukogude portaali The European Library pakutavaid võimalusi.

5. PARTNERID
Eesti Rahvusraamatukogu – 5. tööpaketi juht ja projekti koordinaator, teostab projekti üldjuhtimist ja korraldab suhtlust Euroopa Komisjoniga
Soome Rahvusraamatukogu
Läti Rahvusraamatukogu
Poola Rahvusraamatukogu
Austria Rahvusraamatukogu
Slovakkia Rahvusraamatukogu
Sloveenia Rahvus- ja Ülikooliraamatukogu – 2. tööpaketi juht, koordineerib digiteerimist
Euroopa Digitaalraamatukogu Sihtasutus
Eremo srl – 4. tööpaketi juht, vastutab avalikkuse teavitamise ja projekti reklaami eest
Londoni Ülikooli Kolledži Raamatukogu – 1. ja 3. tööpaketi juht, vastutab digiteerimise kavandamise ja ülikooliraamatukogude agregaatorportaali loomise eest
Walesi Rahvusraamatukogu
Lundi Ülikooli Raamatukogu
Hollandi Rahvusraamatukogu
Regensburgi Ülikooli Raamatukogu
Moraavia Raamatukogu Brnos
Innsbrucki Ülikooli Raamatukogu
Debreceni Ülikooli Raamatukogu
Trinity Kolledži Raamatukogu Dublinis
Göttingeni Ülikooli Raamatukogu

 


 digitaalarhiiv digar