Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Kümnendid läbi saksa moefotograafi kaamera

03.12.2013

6. detsembril kell 15 avame Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis saksa fotokunstinäituse „Moevoolu ajarännak läbi F. C. Gundlachi silmade“.

F. C. Gundlach (sündinud 16. juulil 1926 Hesseni liidumaal Heinebachis) on üks endise Saksamaa Liitvabariigi tähtsamatest fotograafidest ja rahvusvahelise moefotograafia pioneeridest. Gundlachi loomingut iseloomustavad ametialane täiuslikkus, tehniline peensus ja lavastuskunstioskus.

Moefotogaafia ikoone on ta loonud juba aastakümneid. Oma fotodega õnnestus tal peenetundeliselt käsitleda ühiskondlike fenomenide ning fotograafia ja kunsti arengut.
Tänapäeval töötab F. C. Gundlach eelkõige kuraatori ja galeristina ning omab üht Saksamaa olulisemat fotokogu.

Pea neli aastakümmet on F. C. Gundlach juhtinud oma fotodega tähelepanu rahvusvahelisele moele ning kirjutanud nõnda ise peatüki moeajalukku nii rõivamoe kui ka pooside ja žestide, rekvisiitide ja võttepaikade ning muutuvate iluideaalidega. Tema tööd peegeldavad aja vaimu alates sõjajärgse perioodi optimismist kuni optilise kunsti esteetika ja postmodernismini.

Oma loomingu kohta on ta ise öelnud: „Moefotograafia on alati nii tõlgendus kui ka lavastus. See peegeldab ja näitlikustab oleviku ajavaimu ning ruttab ette homsesse”.

Näitus jõudis Rahvusraamatukokku tänu Saksamaa Liitvabariigi suursaatkonnale Tallinnas koostöös F. C. Gundlachi Fondiga Hamburgis (www.fcgundlach.de) ning see jääb avatuks 27. jaanuarini 2014.

 


 digitaalarhiiv digar