Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Riho Toomra koob Herbert Nieblingi mustreid

17.12.2013

17. detsembrist on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud Riho Toomra kunstkudumite näitus „Niidist kunstini“, mis on pühendatud saksa päritolu kunstniku Herbert Nieblingi 110. sünniaastapäevale.Herbert Niebling (1903-1966) õppis varrastega kuduma juba varases nooruses ning pühendas selle arendamisele ja täiustamisele kogu elu. Tema loodud tingmärkide süsteem ja sajad fantastilised mustrikirjad rõõmustavad tegijaid ja vaatajaid ka tänapäeval oma filigraansuse ja kordumatu iluga.

Rakverest pärit Riho Toomra töötab enda bussifirmas ja kudumisega tegeleb hobi korras. Ta sai kudumispisiku teismelisena vanaemalt, kes samuti kudumisest vaimustus. Nieblingi mustreid oli Toomra kudunud varemgi, loojat teadmata. Üksikud siit-sealt pooljuhuslikult nopitud infokillud viisid teda kunstniku kohta rohkem teavet otsima. Viimased viis aastat otsis ja kudus ta juba teadlikult suure meistri mustreid.

Näitusel väljas olevad pitskudumid püüavad pilku filigraanse tehnika ja ainulaadsusega. Sellisel hulgal Nieblingi loomingut ei ole teadaolevalt Eestis enne eksponeeritud. Näituse on aidanud kujundada Anneliis Aunapuu, see jääb avatuks 11. jaanuarini.


 digitaalarhiiv digar