Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

E-teenuste keskkond kirjastajatele

09.06.2015

1.      EESMÄRK

Uue e-teenuste keskkonna eesmärk on kokku koondada kirjastajatele suunatud Rahvusraamatukogu teenused ühte kohta ning pakkuda kvaliteetsemat teenindust.

2.      AJALINE RAAMISTIK

Kirjastajate e-teenuste keskkonna lõpptähtaeg on 27.07.2015. a.

3.      TAUSTAINFO

Vajadus uue e-teenuste keskkonna järele on tekkinud peatselt jõustuva uue Säilituseksemplari seadusega muutuva töökorraldusega. Säilituseksemplari seadus kehtestab säilituseksemplari üleandmise elektroonilise loovutussüsteemi kaudu (e-teenuste keskkond). Uus loodav e-teenuste keskkond võimaldab kirjastajatel taotleda teavikutele standardnumbreid, laadida üles digitaalseid säilituseksemplare, kirjeldada neid ning hallata kasutus- ja juurdepääsuõiguseid. E-teenuste keskkond võimaldab kirjastajal saada informatsiooni üles laetud digitaalsete säilituseksemplaride kohta, sh kasutusstatistkat ning väljastatud standardnumbrite kohta.

4.      TULEMUSED

Trükifailide ja e-raamatute arhiveerimisest saavad pikemas tulevikus osa kõik Eesti raamatukogude lugejad ning eesti kirjasõna huvilised üle maailma. Valdavalt on arhiveeritavad säilituseksemplarid lähitulevikus kaitstud autoriõigustest tulenevate kasutuspiirangutega, kuid oluline osa neist on ka avakasutuses, sh ajalehed ja ajakirjad. Kirjastajatele on välja töötatud uus e-teenuste keskkond ja digitaalsed säilituseksemplarid on arhiveeritud.

5.      PARTNERID

Partneriteks on Kultuuriministeerium, Eesti Kirjastuste Liit, kirjastused ja e-raamatute väljaandjad.

6.      KONTAKT

Projektijuht Rahvusraamatukogu e-teenuste peaspetsialist Maie Ristissaar, tel. 630 7382, e-post Maie dot Ristissaar at nlib dot ee.

 

 

 


 digitaalarhiiv digar