Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

XXVI hooaeg 2016/2017

20. VIII 2016

Osalemine Eesti taasiseseisvumise 25. aastapäevale pühendatud Tallinna laulupäeval.

 

18. IX 2016

Esinemine Eesti Vabaõhumuuseumis leivapäeval Sutlepa kabelis leiva õnnistamisel kell 11.30.

 

21. X 2016

Kontsert koos Norra meeskooriga Tarrakarrain Hopneri majas kell 18.

 

12. XI 2016

Kontsert koos Saaremaa meeskooriga SÜM Eesti Rahvusraamatukogus suures konverentsisaalis kell 15.

 

11. XII 2016

Advendikontsert Keila muusikakooli saalis kell 15.

 

30. XI 2016

Esinemine Rahvusraamatukogu kontsertpalvusel Kaarli kirikus kell 13.

 

21. XII 2016

Esinemine Rahvusraamatukogu pidulikul jõuluaktusel.

 

22. II 2017

Esinemine Eesti Vabariigi aastapäeva puhul Rahvusraamatukogus.

 

14. III 2017

Esinemine emakeelepäeva seminaril Rahvusraamatukogus.

Esinemine Eesti-Ungari kultuuriõhtul Hopneri majas.

 

9. V 2017

Esinemine koori asutaja ja audirigendi Viktoria Jagomägi juubelisünnipäeva tähistamisel Estonia Talveaias.

 

20. V 2017

Kontsert Kullamaa rahvamajas, pühendatud Kullamaa raamatukogu 100. aastapäevale.

 

27. V 2017

Esinemine Tiina Kiilaspea 70. sünnipäeva kontserdil Tallinna Ülikooli aulas kell 14.

 

3. VI 2017

Esinemine naiskoor Paula 50. aastapäevale pühendatud laulpäeval Märjamaal.

 

9.-13. VI 2017

Kontserdireis Šveitsi.

 

  Oktoobrikuu kolmandal nädalal oli Tallinnas reisil Norra meeskoor Tarrakarrain ning andis Rahvusraamatukogu naiskooriga 21. oktoobril Hopneri majas ühiskontserdi. See toimus Kooriühingu kontserdisarjas Cantus Revaliensis. Dirigendid olid Jørund Enzenbach, Anneli Surva ja Oliver Puusepp. 30 lauljaga Norra meeskoor Tarrakarain tegutseb Lääne-Norra ranniku saarel Averøyl juba üle kümne aasta. Suur osa nende kavast oli pühendatud norra rahvuslikule romantilisele meeskoorimuusikale, naiskoor esitas eesti koorimuusikat. Kontsert kaunis keskaegses saalis oli huvitav nii publikule kui ka mõlemale koorile. Pärast kontserti oli meeleolukas kooride koosviibimine Sheeli restoranis, kus samuti üksteisele lauldi.

Norra meeskor Tarrakarrain ja Rahvusraamatukogu naiskoor Hopneri majas.

Dirgendid Anneli Surva ja Jørund Enzenbach

 

12. novembril toimus Rahvusraamatukogus Rahvusraamatukogu naiskoori ja Saaremaa meeskoori SÜM ühiskontsert, millega tähistati kooride sõpruse 20. aastapäeva. Eesti Rahvusraamatukogu naiskoori ja Saaremaa Meeskoori SÜM seob 20aastane laulusõprus.  Ühiskontserte ja väiksemaid koosesinemisi on samuti olnud 20 ringis, lisaks veel laulupeod ja laulupäevad, kus on alati leitud aega ka kooride omavaheliseks koosviibimiseks. Naiskooril on olnud viis pikemat kontsertreisi Saaremaal: ikka ja jälle meenutatakse esinemist Kooljamägedel, kontserte Karja kirikus, külaskäiku Vigala Sassi juurde ja teisi toredaid ettevõtmisi. Viimati käis naiskoor Kuressaares möödunud aasta detsembris heategevuskontserdil esinemas.

Saaremaa meeskoor esineb Tallinnas koos Rahvusraamatu-kogu naiskooriga neljandat korda.  Kontserte on antud Toomkirikus, Estonia Talveaias ja Rahvusraamatukogus.

Korraldatud on ka ühiseid väljasõite – koos on lauldud Lihulas, Haapsalus, Hiiumaal, Kihnus ja Vilsandil.

Laulusõprus on tõesti võrratu ning kooride kohtumised alati väga  meeleolukad ja laulurohked.

 

 

RRi naiskoori esinemised kevadel


Kullamaa raamatukogu tähistas laupäeval, 20. mail 110. aastapäeva, mille puhul toimus Kullamaa kultuurimajas konverents ja esinema oli kutsutud Rahvusraamatukogu naiskoor. Andsime kultuurimajas ligi tunniajase kontserdi peamiselt eesti koorimuusikast.

Kuulasime ka sisukat konverentsi, kuhu teiste seas olid kutsutud ettekannet pidama akadeemik Anto Raukas ja professor Jüri Kann. Raamatukogu juhataja Aili Ansel tutvustas meile Goldenbecki majas asuvat raamatukogu, kultuurimaja juhataja Loit Lepalaan Kullamaa kirikut ja kalmistut. Koori 26. sünnipäeva sõitsime tähistama Kullamaa lähedal asuvasse Suure-Lähtru mõisa. Sünnipäeva tähistati ka esmaspäeval, 22. mail laulmisega koori laulupuu, punase kastani juures Tuvi pargis.

Kevad on naiskooril tihe. 9. mail tähistas koori asutaja ja audirigent Viktoria Jagomägi 70. sünnipäeva Estonia Talveaias, kus ka koor esines. 27. mail tähistas piduliku kontserdiga Tallinna Ülikooli aulas oma 70. sünnipäeva helilooja Tiina Kiilaspea, kes RRi naiskoorile mitu laulu kirjutanud. Koor esines ka seal. 3. juunil olime kutsutud Märjamaale, kus sõpruskoor Paula tähistas laulupäevaga 50. aastapäeva. 9.-11. juunini toimus koori reis Šveitsi, kus anti kontsert Winterthuri linna lähedal Rikonis ja külastati Zürichi keskraamatukogu.

 

Helolooja Tiina Kiilaspeaga 27. mail Tallinna ülikooli aulas

 

RR naiskoor Kullamaa rahvamajas. Keskel dirigent Oliver Povel-Puusepa kõrval Kullamaa raamatukogu juhataja Aili Ansel.

Naiskoor 3. juunil Kullamaal sõpruskoori Paula 50 aasta juubelit tähistamas. Keskel Paula dirigent Maimu Linnamägi.

 

Naiskoor Šveitsis
Rahvusraamatukogu naiskoor viibis Tösstali Kammerkoori kutsel 9.-13. juunini Šveitsis. Tegemist on 1958. a. asutatud harrastuskooriga, kelle dirigendiks alates 1998. aastast Andreas Zwingli. Koor tegutseb Rikoni alevis umbes 40 km Zürichist, 21 lauljat on 10st ümberkaudsest asulast. Ühine kontsert toimus 11. juunil Rikoni Põhikooli saalis. Mõlema koori teadustajad tutvustasid ligemale sadakonnale šveitslasest kuulajale ka Eestit. Kontserdil viibis Eesti aukonsul Šveitsis hr. Hans Graf. Vastuvõtt oli erakordselt soe. Naiskoor esitas peale eesti koorimuusika kaks šveitsi-saksakeelset laulu, mis kutsus saalis esile elava rõõmuavalduse. Ühiselt lauldi G. Ernesaksa laulu „Helin“.

Tutvuti ka vaatamisväärsustega Zürichis ja ümbruses, sõideti Luzerni ja käidi ära Pilatuse mäel.
Huvitavaks kujunes külaskäik Zürichi Keskraamatukokku, mis tähistab tänavu 100. aastapäeva. Raamatukogus on üle 6,5 miljoni teaviku. Ülikooliraamatukoguna tagab ta komplekteerimise ülikoolis õpetatavate ainete jaoks, eritähelepanu all on humanitaar- ja sotsiaalteadused. Väga oluliseks peetakse kogude täiendamisel järjepidevust.

Lisaks kogub raamatukogu kõiki Zürichis ning sealsete autorite ja piirkonna kohta ilmunud teavikuid. Linna- ja kantoniraamatukoguna pakub ta täiendavalt laia valikut krimiromaanidest reisijuhtide, helikandjate ja DVD-deni. Eraldi on raamatukogus graafika, käsikirjade, kartograafia, muusika ja vanaraamatu kollektsioon. Raamatukogu on aktiivne kultuurielus (näitused, üritused jm) ning ka erialahariduses.
Seoses raamatukogu juubeliga on kunagise kloostri ruumides olevas näitusesaalis avatud näitus „Tüüpiline Zürich“ , mis annab raamatute, käsikirjade ja dokumentide abil huvitava ülevaate linna arengust. Ilmestamaks iga ajaperioodi väljapanekut, on kasutatud objekte Elias Canetti pliiatsitest NZZi (Neue Zürcher Zeitungi) toimetaja püstolini, Gottfried Kelleri maalidest vana fotokaamerani.
Naiskoorile tutvustati nii juubelinäitust kui ka raamatukogu vana ja uut hoonet. Kalju Tammaru (Eesti Hoiuraamatukogu peavarahoidja) lubas vaadata e-kataloogist, milliste raamatutega saaks täiendada nende Zürichi-teemalist kollektsiooni Eestis ilmunud eelkõige G. Kelleri, J. Spyri, M. Frischi, aga ka F. Dürrenmatti jt teostega.

Kai Ellip

 

Tösstali kammerkooriga Rikonis pärast kontserti

 

Luzerni lähedal Pilatuse mäel


 digitaalarhiiv digar