Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

VII Infopoliitika foorum

03.09.2012

Hea infopoliitika huviline!

VII Infopoliitika foorum toob arutelu keskmesse kultuuripärandi ja e-hariduse seosed. Foorum leiab aset 20. septembril algusega kell 10 Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis.

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia areng mõjutab nii üldhariduse kui ka mäluasutuste arengut. Iga päev luuakse ja kogutakse Eesti arhiivides, muuseumides ja raamatukogudes digitaalsisu, et teha meie kultuuripärand veebis kättesaadavaks. Eesti koolide õpilased ja õpetajad on kindlasti need, kes digitaalsel kujul kättesaadavat rahvuslikku kultuuripärandit kasutavad. Kuna 2013. aasta on Eestis kultuuripärandi aasta ning e-õppe teema on aktuaalne nii kogu maailmas kui ka Eestis, on Rahvusraamatukogu algatatud ja juba traditsiooniliseks muutunud infopoliitika foorum sel aastal pühendatud üldhariduskoolide ja mäluasutuste digitaalse sisuga seotud tegevuste sidustamise vajalikkuse teadvustamisele.

Seekord otsime vastuseid järgmistele küsimustele: Kuidas saaksid mäluasutused olla koolidele rahvusliku kultuuripärandi kättesaadavaks tegemisel paremateks partneriteks? Mida ootavad õpetajad ja õpilased kultuuripärandi digitaalse kättesaadavaks tegemise vallas mäluasutustelt ja mida ootavad mäluasutused õpilastelt-õpetajatelt? Millist õppetöös kasutatavat digitaalsisu pakuvad mäluasutused täna ja homme? Millised on kultuuripoliitika seosed üldharidussüsteemi valikute ja võimalustega?

Foorumil esinevad ettekandega Tallinna Prantsuse Lütseumi ajalooõpetaja Liis Reier (Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi aseesimees), Oru Põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kaja Sarapuu (Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi tegevjuht), Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja Jüri Mäemat (Kunstihariduse Ühingu juhatuse liige) ja Pärnu Hansagümnaasiumi meediaõpetaja Maria Murumaa-Mengel (Tartu Ülikooli meedia ja kommunikatsiooni doktorant), kes esindavad õpetajate vaatenurki. Rahvusarhiivi digitaalsisust kultuuripärandi ja e-õppe maastikul räägib Ajalooarhiivi arhiivipedagoog Edith Eskor, Eesti Filmiarhiivi peaspetsialist Mairold Kaus tutvustab ajaloo kättesaadavust digitaalses helis ja pildis. Kumu hariduskeskuse kuraator-metoodik Anu Purre kõneleb Eesti Kunstimuuseumi digitaalkogu kasutamise võimalustest kunstitundides. Eesti Rahva Muuseumi teadur Taavi Tatsi arutleb, kuidas õpetajad ja õpilased saavad muuseumi kogumistöös aidata. Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur Marin Laak vaeb hariduselu ja mäluasutuste koostöövõimalusi kultuurimälu ning kasutaja aspektist. Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo arutleb teemal Rahvusraamatukogu üldharidussüsteemi partnerina täna ja homme. Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Signe Granström käsitleb üldharidussüsteemi ootusi mäluasutustele. Kultuuriministeeriumi arendusosakonna juhataja Jorma Sarv eritleb kultuuripoliitika ja haridussüsteemi seoseid.

Foorumit juhib digitaalse säilitamise ekspert Raivo Ruusalepp.

Kava. Registreeri siin.
 
Kohtumiseni foorumil! 

Mihkel Volt, foorumi sisujuht
tel. 630 7324
e-post: Mihkel.Volt@nlib.ee

 

 

 


 digitaalarhiiv digar