Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Jüri Arraku 80. sünnipäeva tähistamine Rahvusraamatukogus

10.11.2016

Reedel, 11. novembril kell 16 avatakse Rahvusraamatukogu harulduste ja arhiivkogu saalis Jüri Arraku juubelinäitus „Jüri Arrak. Miniatuurideks kasvatatud raamatugraafika Mart Lepa kogust“, mis tutvustab peamiselt koloreeritud raamatuillustratsioone. Näitusel on suures osas eksponeeritud Jüri Arraku illustreeritud kolmteist köidet Heino Kiige mälestusteraamatuid.

Näitusega tähistatakse maalija, graafiku, metalli- ja filmikunstniku Jüri Arraku 80. sünnipäeva. Arrak on kunstnikuna arvatud Eesti 20. sajandi saja suurkuju hulka. Ta loominguline haare on olnud läbi aegade väga lai. Jüri Arrak on loonud lisaks maalidele ja graafikale metallehistöid, gobelääne, teinud happeninge, kujundanud ja illustreerinud raamatuid, avaldanud graafikamappe ning raamatuid. Kunstniku loomingut võib kohata Halliste kirikust Presidendi Kantselei ja Riigikogu galeriideni.

Mart Lepp näitusest: „2015. a. lõpuks valmisid Jüri Arrakul kolme esimese köite koloreeritud illustratsioonid ja järgmise aasta esimesel poolel ka ülejäänud köidete miniatuurid. Näitusel on väljas veel Jüri Arraku kahele Hando Runneli luulekogule koloreeritud illustratsioonid raamatusse. Teoste koloreerimise võtet on Jüri Arrak kasutanud vabagraafikas varemgi – tal on graafilisi lehti, kus avaneb vaade aknast või uksest, ja sinna on ta osale tõmmistele lisanud detaile. Seegi osa kunstniku vabagraafikast on unikaalne ja pakub suurt huvi.“

Harulduste ja arhiivkogu saalis on eksponeeritud ka teisi Eestis koloreeritud raamatuid.

Näitus jääb avatuks 21. jaanuarini 2017.


Lisainfo:
Ave Tölpt, näituste osakonnajuhataja tel. 630 7150, e-post Ave.Toelpt@nlib.ee

Krõõt Filippov, Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, tel. 630 7254, e-post Kroot.Filippov@nlib.ee
 


 digitaalarhiiv digar