Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Karjala raamatud Rahvusraamatukogus

Karjala Rahvusraamatukogu tegi Eesti Rahvusraamatukogule väärtusliku raamatukingituse – ligi 60 nimetust vene-, soome-, karjala- ja vepsakeelset ilu- ja kodulookirjandust, mis on eri aegadel tulnud Karjala Vabariigi aasta raamatu konkursi võitjateks või esitatud 2010. aasta raamatuvõistlusele.

Teiste hulgas kuuluvad väljapanekusse 2008. aastal ilmunud entsüklopeedia „Карелия” I ja II köide materjalidega Karjala looduse, ajaloo, majanduse ja ühiskonna kohta, ”Золотая Калевала” (Kuldne Kalevala) paralleeltekstiga soome ja vene keeles, T. Jufa illustratsioonidega „Карельские сказки” (Karjala muinasjutud), kataloog-album põhjamaises stiilis ikoonidest muuseumi kogudes, Karjalat kui kordumatu looduse ja kultuuripärandiga turismipiirkonda tutvustav albumikogu.

Näitusel on väljas ka Venemaa Kirjastajate Ühingu 2009. aasta parimate raamatute konkursi laureaadi T. Jaškova „Костюм Карелии» (Karjala rahvarõivad) ning „Karjala Vabariigi aasta raamat 2010” nominendid.

Raamatuid saab vaadata 26. veebruarini 6. korruse galeriis avatud näitusel ning edaspidi leida e-kataloogi ESTER vahendusel.

Õnne Mets, Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar