Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Alates 1.detsembrist 2016 võttis Rahvusraamatukogu kasutusele uue e-teenuste keskkonna Kirjastajaportaal.

Kirjastajaportaal on keskkond kõikidele Eesti väljaandjatele, kus kirjastaja saab teavitada uuest väljaandest, taotleda väljaannetele standardnumbreid, arhiveerida faile, hallata väljaannete juriidilisi õiguseid ja vaadata statistikat oma väljaannete kasutamise kohta.

Portaali kasutamiseks peavad kasutajad looma kirjastaja konto. Konto saavad luua kõik juriidilised ja eraisikud, kes tegelevad kirjastamisega Eesti Vabariigis. Portaali kasutaja peab olema eelnevalt autenditud, st sisse logima oma kasutajatunnuse või ID-kaardi või Mobiil-ID-ga. Selleks tuleb registreerida ennast Eesti Rahvusraamatukogu kasutajaks.

1. jaanuarist 2017 hakkas kehtima uus säilituseksemplari seadus, millega muutusid trükistega võrdselt oluliseks digitaalsed väljaanded ja trükiste algmaterjalid. Raamatukirjastajad, kellel on portaalis ka standardnumbri taotlus olemas saavad oma väljaanded loovutada kirjastajaportaali kaudu alates 1. jaanuarist. Perioodikakirjastajailt ootame esilagu veel ajalehtede ja ajakirjade algmaterjali ehk trükifailide saatmist Eesti Rahvusraamatukogu FTP serverisse.

Kirjastajaportaali abi
Tel: 6307 373
E-post: kportaal at nlib dot ee

Kuidas liituda

 

Kirjastajaportaali põhimäärus
 


 digitaalarhiiv digar