Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Koolitused

Rahvusraamatukogu on keskne täienduskoolitusasutus eesti raamatukogudele, mis tegutseb Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud majandustegevusteate nr. 176998 alusel, esitatud 30.03.2017. Esmane majandustegevusteade nr 152519 (esitatud 11.05.2016) on seoses õppekavarühmade muudatustega tühistatud.

Õppekorralduse alused

Rahvusraamatukogu pakub koolitusi raamatukoguhoidjatele ja teiste mäluasutuste töötajatele järgmistes valdkondades:

Raamatukoguhoidjate täienduskoolitus, millel osalevate rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogude raamatukoguhoidjatel ja teiste mäluasutuste töötajatel on võimalus arendada nii teadmisi kui oskusi erialaseks tööks. Koolitused toimuvad vastavalt koolituskalendrile või tellimisel koostöös raamatukoguga.

Raamatukoguhoidjate kutsekoolitus, mis on mõeldud eelkõige raamatukoguhoidjatele, kellel puudub raamatukogunduse- ja infoteaduse alane haridus. 

Õppekavad

Muud koolitused. Rahvusraamatukogu korraldab seminare ja teabepäevi, et jagada infot aktuaalsetel teemadel ning vahetada tööalaseid kogemusi.

Koolitused tellimisel. Vastavalt raamatukoguhoidjate õpivajadustele valmistame ette ja viime raamatukogudele läbi  loenguid, õppekäike ja koolituspäevi nii Rahvusraamatukogus kui maakondades.

Üldine haridustegevus annab võimaluse  infokasutajatele, sh raamatukoguhoidjatele arendada teadmisi ja oskusi infoallikate otsinguks, valimiseks ja kasutamiseks nii traditsioonilises kui ka e-raamatukogus ning internetis.

 


 digitaalarhiiv digar