Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Recent Publications in Music

1. EESMÄRK
Projekti Recent Publications in Music eesmärk on koguda ja vahendada teavet ühe aasta jooksul ilmunud muusikakirjandusest – raamatutest, ajakirjadest, rahvusbibliograafiatest, artiklitest ja andmebaasidest.

2. AJALINE RAAMISTIK
Nimestik esitatakse iga eelneva aasta kohta jooksva aasta 15. maiks. Projekt on tähtajatu.

3. TAUSTAINFO
Projekti raames koostatava nimestiku peamiseks väärtuseks peetakse asjaolu, et iga riigi ekspertide poolt on kajastatud olulisemad väljaanded ning informatsioon on spetsialistidele (muusikateadlased, raamatukogutöötajad jt) kergesti leitav. Iga väljaanne kirjeldatakse etteantud kriteeriumide alusel, lisades sellele inglise-, prantsuse- või saksakeelse pealkirja tõlke. Koostatud bibliograafia edastatakse USA Kongressi Raamatukogule Wordi dokumendina.

4. TULEMUSED
Projekti tulemusel koostatud bibliograafia ilmub ajakirjas Fontes artis musicae. Ajakirjas esitatakse riikide kaupa ühe aasta jooksul ilmunud muusikakirjandus.
Nimestik on kättesaadav ka IAMLi (International Association of Music Libraries, Archives and Documentation Centers) kodulehe vahendusel.

5. PARTNERID
Projekti juhib IAML Kaastööd teevad 15 riiki. Eestist vahendab andmeid Rahvusraamatukogu.

6. KONTAKT
Projekti kohalik koordinaator on Eesti Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskuse juhataja Katre Riisalu, tel 630 7143, e-post Katre dot Riisalu at nlib dot ee


 digitaalarhiiv digar