Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

RILM : Repertoire International de Littérature Musicale

 

1.EESMÄRK 
Projekti eesmärk on luua ülemaailmse muusikaalase teabe kõikehõlmav ja selgepiiriline bibliograafiline andmebaas, mida saab kasutada muusikateadlaste ja muusikute globaalne kogukond. Muusikakirjanduse vahendamise kaudu püüab RILM soodustada infovahetust kaunite kunstide uurijate ja humanitaar-, sotsiaal- ja reaalteadlaste vahel.

2. TAUSTAINFO
RILM-i näol on tegemist maailma arvestatavaima muusikabibliograafiaga, mida koostatakse alates 1967. aastast. Bibliograafia hõlmab artikleid, monograafiaid, bibliograafiaid, katalooge, magistri- ja doktoritöid, mälestusalbumeid ja konverentsikogumikke nii trüki- kui ka e-väljaannetena, samuti teaduslikke muusikafilme ja helisalvestusi, muusikainstrumentide tehnilisi jooniseid ning ka retsensioone. RILM-i rahvusvaheline keskus asub New Yorgis (The Graduate Center of the City University of New York). Rahvuslikud komiteed tegutsevad ligi 60 riigis, Eestis alates 1993. aastast. Eesti rahvusliku komitee töös osalevad Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Muusikaakadeemia.

3. AJAKAVA
Projektis osalevad riigid esitavad iga-aastaselt RILMi rahvusvahelise keskuse toimetusele aasta jooksul ilmunud muusikakirjanduse ja -artiklite kohta annotatsioonidega varustatud bibliograafilised kirjed.

4. TULEMUSED
Bibliograafia on ilmunud aastail 1967-1999 trükiväljaandena „RILM Abstracts of Music Literature“. Alates 2002. aastast on RILM elektrooniline andmebaas, mis on kättesaadav EBSCO ja ProQuesti vahendusel. Tänaseks sisaldab RILM-i andmebaas üle 620 000 bibliograafilise kirje 214 keeles 151 riigist. Igal aastal lisandub umbes 30 000 uut kirjet.

5. PARTNERID
Bibliograafiat koostatakse IAML-i (International Association of Music Libraries, Archives and Documentation Centers) ja IMS-i (International Musicological Society) ühisel eestvõtmisel.

6. KONTAKT
Projekti kohalik koordinaator on Eesti Rahvusraamatukogu töörühma juht Heidi Heinmaa, tel. 630 7159, e-post Heidi dot Heinmaa at nlib dot ee

RILMi veebileht 

 

 


 

 


 


 digitaalarhiiv digar