Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Küberneetika Instituudi juubelinäitus Rahvusraamatukogus

Eesti Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis on avatud Küberneetika Instituudi juubelinäitus, millega tähistatakse 50 aasta möödumist instituudi asutamisest.

 

Näitus „Küberneetika Instituut 50” esitab valiku viiekümne aasta jooksul avaldatud originaalsetele teadustulemustele baseeruvatest monograafiatest, toimetatud kogumikest ja teadusajakirjade erinumbritest.

Küberneetika Instituudi tee teadusmaailmas sai alguse 1. septembril 1960. Nikolai Alumäe juhitud noorte teadlaste kollektiiv tõusis kiiresti silmapaistvale kohale Eesti teadusasutuste hulgas. Küberneetika Instituudi teadlaste töö on leidnud laialdast tunnustust nii kodu- kui ka välismaal. Siinsete teadlaste monograafiaid on avaldanud Springer, Longman, Pergamon Press, McGraw-Hill ja mitmed teised tuntud rahvusvahelised teaduskirjastused.

Aastatel 2002-2007 oli Küberneetika Instituut koduks kahele Eesti teaduse tippkeskusele – Töökindlate arvutisüsteemide uurimise keskus CDC ja Mittelineaarsete protsesside analüüsi keskus CENS. Nüüd on instituudi juhtida Arvutiteaduse tippkeskuse EXCS tegevus.

Küberneetika Instituudi direktori Andrus Salupere sõnul kinnitavad instituudi teadustöö kõrget taset arvukad eesti- ja välismaised teaduspreemiad ja loengud rahvusvahelistel teadusfoorumitel. Instituudi töötajate hulgast on võrsunud 9 Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikut.

Näitus jääb avatuks 26. augustini.

Olete oodatud!

Täiendav informatsioon:
Andrus Salupere, Küberneetika Instituudi direktor, tel. 5249941, dir at ioc dot ee
Marje Tamm, Küberneetika Instituudi raamatukogu juhataja, marje at cs dot ioc dot ee
Külli Ummer, RRi näituste osakonna projektijuht, tel. 630 7148, expo at nlib dot ee

Õnne Mets
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee


 digitaalarhiiv digar