Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Laine Pukk 80: legendaarse kunstiõpetaja juubelinäitus Rahvusraamatukogus

06.08.2015

“Laine Pukk on olnud Eesti parim joonistusõpetaja, teda ei ületa keegi,” ütles sel aastal kauaaegne Tartu Lastekunstikooli direktor Enn Tegova. Kuidas aga maalib ja joonistab legendaarne pedagoog ise, saab näha alates 6. augustist Laine Puki juubelinäitusel „Elupõline“ Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajeegaleriis.

Näituse pidulik esitlus toimub neljapäeval, 13. augustil kell 16. Laine Puki töid tutvustab tema poeg Aapo Pukk.

Elupõlise tartlasena teeb Laine elu esimese näituse pealinnas. See on Tartu graafiku ja pedagoogi juubeliaasta teine näitus. “Ma olen nii kodu külge kinni kasvanud, et ei taha paariks päevakski siit eemale minna,” räägib kunstnik Laine Pukk. “Olen maal sündinud, mu lapsepõlvekodu oli sõdade räsida otseses ja kaudses mõttes. Nii ongi kodus püsimine tõeline kodus olemine.”

Näha saab Laine Puki loomingut rohkem kui kuuest aastakümnest, realistlikke portreid, graafilisi lehti, kompositsioone ja eksliibriseid. Õpetajaameti kõrvalt loodud piltide rida on nagu üks suur pihtimus, üks suur autoportree. Piltidele on jõudnud kohtumised inimestega, sündmused ja läbielamised. “On kunstnikke, kes teevad terve näituse ilma inimeseta ära. Mina nii ei saa, inimene on nii rikkalik, et ma ei saa teda lihtsalt üheks olevuseks teha,” ütleb kunstnik oma tööde kohta.
Kellel jäi Laine Puki juubelinäitus Tartus vaatamata, siis nüüd on see veel suuremana Tallinnas.
Rahvusraamatukogu on augustis avatud E–R 12–18.

Näitus jääb avatuks 2. septembrini.

Laine Pukk "Klaveritunnis"

Lähem teave:
Lea Hein, RRi näituste osakond, tel. 630 7148, Lea.Hein@nlib.ee
 


 digitaalarhiiv digar