Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Leedus avatud Baltimaade juubelinäitus jõuab juulis Eesti Rahvusraamatukokku

15.03.2018

Eelmisel nädalal sai avapaugu kolme Balti riigi ühisnäitus „Keelu alla! Balti raamat 1918–1940“. Näitust võõrustab esimesena Leedu Rahvusraamatukogu, näituse avasid kolme riigi peaministrid Saulius Skvernelis, Māris Kučinskis ja Jüri Ratas.

Näitus võimaldab tutvuda kolme Balti riigi kirjastustegevuse ja raamatutoodanguga esimese omariikluse perioodil 1918–1940. Ehkki tollane iseseisvusaeg jäi lühikeseks, tegi kirjastamine kõigis neis läbi märkimisväärse tõusu, mida kinnitab 1920.–1930. aastate raamatutoodangu seninägematu maht ja kvaliteet. Kirjastused ja mitmesugused asutused, organisatsioonid ning seltsid andsid välja mitmekesise sisuga üllitisi, milles olulisel kohal on teaduse ja kultuuri kõrget taset ning kirjastuste võimekust demonstreerivad raamatud (entsüklopeediad, teaduslikud sarjad, maailmakirjanduse sarjad jne). Kirjastamisega tegelesid ka Balti riikides elanud rahvusvähemused.

Seda rikkalikku raamatutoodangut vahendatakse näitusel igast riigist valitud 50 raamatuga, mis on jagatud järgmistesse rubriikidesse: originaalne ilukirjandus, tõlkeilukirjandus, lastekirjandus, teaduskirjandus, populaarteaduslikud raamatud, õpperaamatud, teatmekirjandus, ametkondade väljaanded, kultuuriväljaanded ja vähemusrahvaste väljaanded.

Lisaks raamatutele eksponeeritakse kirjastamise ja raamatumüügiga seotud artefakte – kirjastuste kirjavahetust autoritega, aruandeid, reklaammaterjale, fotosid jms.

Näitus jõuab Eesti Rahvusraamatukogusse juulis ja on avatud 1. augustist 20. oktoobrini peanäitusesaalis ja fuajeegaleriis. Avamise pilte saab vaadata Leedu Rahvusraamatukogu Facebookist!


Lisainfo:

Ave Tölpt, Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, Ave dot Toelpt at nlib dot ee
Kerti Kulper, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee

 

 


 digitaalarhiiv digar