Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Kohtumisõhtu Saksa kirjaniku Mirko Bonnéga

10.05.2018 / kell 17
Rahvusraamatukogu, Milleri Salong,
5. korrus
Keel: saksa, eesti 

 

Lichter als der Tag (Päevast valgem)
Loeng ja vestlus Mirko Bonnéga

Mirko Bonné jõudis oma uusima romaaniga „Lichter als der Tag“ Saksa 2017. aasta raamatuauhinna nominentide hulka. Tegemist on suure armastusromaaniga, mis toob Goethe „Südamesugulaste“ teema tänapäeva. Raimund Merz tunneb Moritzit ja Florianet lapsest saadik, millalgi liitub nendega ühe Taani kunstniku tütar Inger ... Romaanis otsitakse lahkukasvamise ja võõrandumise põhjusi ning maalitakse portree mehest, kes leiab jõudu astuda välja oma eksistentsi kohal olevast varjust. 

Mirko Bonné on sündinud 1965 Tegernsees ja elab Hamburgis. Lisaks tõlgetele, mille hulgas on Sherwood Andersoni, E.E. Cummingsi ja Emily Dickinsoni teosed, on ta siiani avaldanud viis romaani ja viis luulekogumikku, samuti esseesid ja reisikirju. Mirko Bonné on pälvinud oma loometegevuse eest mitmeid auhindu.

Vestlust modereerib Kristel Kaljund, kes on tegelenud interkulturaalsuse küsimustega, tõlkinud eesti keelde hulga Saksa autoreid (mh Sibylle Lewitscharoff, Daniel Kehlmann ja Christian Kracht) ning avaldanud artikleid Saksa ja Eesti tänapäevakirjanduse kohta. 2006 kaitses ta oma doktoritöö „Eestlaste stereotüpiseerivast sakslasepildist minevikus ja tänapäeval“.

REGISTREERU

 


 digitaalarhiiv digar