Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Maret Olveti isikunäitus „Muutumised ajas“

12.11.2015

13. nov. – 4. dets. 2015 on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajeegaleriis avatud Maret Olveti isikunäitus „Muutumised ajas“.


Graafik Maret Olvet eksponeerib Rahvusraamatukogus üle poolesaja töö. Ta on kirjutanud oma loomingu kohta järgmist: „Olen püüdnud püsida tänapäeva kunstitaotluste tasemel. Viimasel ajal liigun minimalismi suunas, eriti lähedane on geomeetriline abstraktsionism.“


Maret Olvet (s. 1930) on sündinud Tartus. 1949–1955 õppis ta ERKIs ning lõpetas selle graafika erialal raamatukujundaja diplomiga. Alates 1959. a. Eesti Kunstnike Liidu liige. On töötanud ETV peakunstniku, ERKI joonistuskateedri vanemõpetaja ja Kaubanduspalati reklaamiosakonna juhatajana.


Vabagraafikaga tegeleb alates 1968. a. – algul litograafia ja sügavtrükiga, siis eksliibrisekunsti ning hiljem kõrgtrüki ja serigraafiaga. Viimastel aastatel on tal valminud seeriad „Aeg I-IV“, „Meister ja Margarita“, „Olevik“, „Tuleviku sammas“, „Kaduviku valvur“. Rahvusvaheliselt on Maastrichtis ära märgitud graafiline seeria „Võrsed“ (1993).


Viljaka graafikuna on Maret Olvet osalenud pea kõigil aastanäitustel Eestis ja paljudel grupinäitustel välismaal: Belgias, Soomes, Inglismaal, Hispaanias ja Jaapanis, nt. Tokyos minigraafika biennaalidel. Maret Olvet on Soome eksliibriseühingu auliige. Ta on kujundanud raamatuid, heliplaate, rinnamärke. Alates 1970. aastatest on ta tegelnud plakatikunstiga ja saanud koduvabariigis preemiaid.


Avamisel esitletakse ka näitust kajastavat kataloogi.


Lisainformatsioon:
Terje Talv
Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Terje.Talv@nlib.ee, tel. 506 3583

Ave Tölpt
Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja
Ave.Toelpt@nlib.ee, tel. 5680 7150
 


 digitaalarhiiv digar