Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Martin Lutheri rändnäituse avamine Rahvusraamatukogus

02.10.2017

Alates 2. oktoobrist on Rahvusraamatukogu väikeses fuajeegaleriis avatud rändnäitus „Martin Luther, reformatsioon ja selle tagajärjed“.

Rändnäitus avab reformatsiooni ajaloo olulisemad momendid ja nende mõju tänapäeval. Martin Lutheri eluloo alusel heidetakse pilk inimeste elule enne reformatsiooni ja vaadeldakse, kui laialdast mõju avaldas Lutheri 95 teesi avalikustamine. Näitus käsitleb reformatsiooni ajaloo keskseid küsimusi – mis oli uut Lutheri teoloogias? Mis juhtus Wittenbergis 1517. aastal? Kuidas levis uus õpetus?

1520.-1530. aastatel toimusid muutused ka soorollides. Tänapäeval unustatakse tihti, et naised mängisid reformatsiooni juures olulist rolli. Samuti käsitleb näitus protestantismi levikut USAs – selgitatakse muuhulgas sedagi, mida ühist oli inimõiguste eest võitlejal Martin Luther Kingil oma nimekaimuga, saksa reformaatoriga Martin Lutheriga.

Infograafika autoriks on Berliini agentuur Golden Section Graphics GmbH. Näituse on Rahvusraamatukokku vahendanud Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas.

Näitus jääb avatuks 19. oktoobrini.
#HereIstand

Lisainfo:

Ave Tölpt, näituste osakonna juhataja, Ave dot Toelpt at nlib dot ee, tel 630 7150
Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee, tel 630 7254
Brita Veimen, Saksamaa Liitvabariigi kultuuri- ja pressiosakond, brita dot veimen at diplo dot de, tel 627 5314

 

 

 


 digitaalarhiiv digar