Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Tükk „metsikut“ Kanadat jõuab märtsis Tallinna

07.03.2018

Neljapäeval, 8. märtsil kell 17 avatakse Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”.

Kotkajärve Metsaülikool on olnud juba 50 aastat korrapärane suvine õppelaager eestlastele kuuluval maa-alal Kanadas. Esimesel võimalusel hakati sinna kutsuma lektoreid ja huviringide juhendajaid ka Eestist. Kõige olulisem koht metsaülikoolis on alati olnud eesti keele säilitamisel ja vabal suhtlusel keelekümbluskeskkonnas. MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ning ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.

Värvirikaste rohkete fotodega näitus pajatab metsaülikooli poleemilisest algusest külma sõja ajal, kirjeldab MÜ arengut ning maalib kaasakiskuva pildi sellest, mida Metsaülikoolis tänapäeval tehakse. Kotkajärve MÜ, see ainulaadne ja väga eriline Kanada metsades sündinud üritus on tekitanud terve ülemaailmse liikumise, mille noorim võsu on Kääriku Metsaülikool Eestis.

Eesti Vabariigile juubelikingitusena valminud näitus on koostöö kodu- ja väliseesti vahel. Kujundaja ja kuraator Elle Palumäe ning teksti autor Lea Kreinin elavad Eestis, vabatahtlikest koosnev MÜ juhatus tegutseb Torontos. Rändnäituse valmimist on toetanud Eestis Rahvuskaaslaste programm 2014-2020 ja Hasartmaksumängu nõukogu ning Eesti Õppetöö Keskus ja perekond Lokk Torontos.

Näitus avati mullu Torontos ja rändas edasi Tartu Laulupeomuuseumi. New Yorgi Eesti Majas on võimalik näitusega tutvuda märtsi lõpus Eesti kultuuripäevadel. Näitus Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis on avatud 28. märtsini.


Lisainfo:
Maimu Mölder, Kotkajärve Metsaülikooli juhataja Torontos, maimu at molder dot ca

Elle Palumäe, näituse kujundaja ja kuraator Eestis, ellepalumae at gmail dot com

 

 


 digitaalarhiiv digar