Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - september / 2014

Tavapärased lahtiolekuajad

Raamatukogu on taas avatud tavapärastel, suvisest pikematel lahtiolekuaegadel:
E-R 10-20, L 12-19.
Olete oodatud!

Head uut kooliaastat e-kirjandusega

Eesti kirjandusklassika e-raamatute kogu DIGARis on peatselt täienemas Marie Underi, Friedebert Tuglase, Villem Ridala, Betti Alveri, Juhan Liivi, Karl Ristikivi jt. teostega. Juba on vabalt kättesaadavad 116 raamatut, sh. Eduard Bornhöhe, August Kitzbergi, Juhan Liivi, Jüri Parijõe, A.H. Tammsaare, Eduard Vilde, Jakob Pärna, F. R. Kreutzwaldi, Ernst Enno, Lydia Koidula jt teoseid. Kokku antakse sellel aastal epub vormingus välja 34 kirjanikult 87 teost, mis on valitud riikliku õppekava soovituslikku kirjandust arvestades.
Ettevõtmine saab teoks Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjandusmuuseumi ja Digira OÜ koostöös ning Kultuuriministeeriumi toetusel.

Oskuskeelepäeval saab termininõu

8. oktoobril leiab Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis aset IX oskuskeelepäev, kus saab kuulda eri valdkondade termininäiteid ning arutletakse terminoloogiaalase koostöö üle. Oskuskeelepäeva korraldab Eesti Rahvusraamatukogu Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.
Lisainfo: Kelly dot Parker at nlib dot ee.

E-kataloogi kasutamine häiritud 6.-7. oktoobrini

E-kataloog ESTER pakub tänu Tallinna ja Tartu osalevate raamatukogude info liitmisele rohkem otsitulemusi ning on saanud ka uue väljanägemise. Samas jätkuvad arendustööd, mille tõttu ei saa kataloogi kasutada 6. oktoobril alates kella 16.00 ning tõenäoliselt ka 7. oktoobril. Sel ajal minnakse üle uuele tarkvarasüsteemile, mis võimaldab meil lugejaid edaspidi veelgi paremini teenindada. Seega, kui plaanite e-kataloogist kirjandust otsida, hoidlaist raamatuid tellida või lugejaks registreeruda, tuleks seda kindlasti teha enne 6. oktoobrit.

Üritusi konverentsikeskuses

  • 18. septembril kella 14-17 ja 19. septembril kella 10-17 fuajees ja konverentsisaalides Eesti Töötukassa ja EURESe töömess „Leia töö Eestis või mujal Euroopas
  • 29. septembrist esmaspäeviti kella 18-20 suures saalis taas loodusõhtud.

Foto: Marko Poolamets (Looduse aasta foto 2014)

 

 

Jaga Balti ketiga seotud mälestusi

1989. aasta ajalooliste sündmuste jäädvustamiseks on Euroopa digitaalne raamatukogu avanud veebirakenduse, mille kaudu oodatakse inimesi jagama mälestusi, lugusid, fotosid, videoid jm. Virtuaalset Balti ketti saab täiendada, märkides kaardile oma asukoha Balti keti ajal ning lisades teksti-, pildi-, heli- või videofaile.
Nüüd näeb Europeana portaalist ka üle 100 dokumendi, mälestuseseme ja foto, mis toodi või tehti 2013. aasta augustis Rahvusraamatukogu ja Ajaloomuuseumi koostöös toimunud Europeana 1989 kogumispäevadel.

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

Vaata ka: http://www.nlib.ee/naitused ja http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

Fotod Teet Malsroos

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia