Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Näitus „Eesti Euroopa Liidus ja NATOs – 10 aastat täis sündmusi“

30.04.2014

Rahvusraamatukogu 5. korrusel asuvas Euroopa Liidu infokeskuses on alates 30. aprillist avatud näitus „Eesti Euroopa Liidus ja NATOs – 10 aastat täis sündmusi“.
Näitus teeb tagasivaate Eesti riigi sündmusterohkele kümnendile Euroopa Liidu ja NATO liikmena. Rahvusraamatukogu parlamendiinfo keskuse ELi töörühm koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide töörühmaga on koostanud kaheosalise näituse, mis sisaldab ELi ja NATO teemalisi raamatuid, videoklippe, esemeid ja fotosid isikutest ning sündmustest, mis 10 aasta jooksul on aset leidnud.
NATO osas keskendub näitus Eesti liitumisele NATOga ja tegevusele rahvusvahelises julgeolekupoliitikas ning Eesti NATO Ühingu rollile kodanikuühiskonnas, mida meenutavad fotod ja raamatud. Eksponeeritakse Eesti NATO Ühingu koostatud raamatut "Eesti NATO lugu 1991-2004".
Eesti sai koos üheksa riigiga ELi liikmeks 1. mail 2004. aastal. Liitumisleping allkirjastati 16. aprillil 2003 Ateenas. Eesti on NATO liige 29. märtsist 2004. Liitumisleping sõlmiti 26. märtsil 2003 Brüsselis.
Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsioon (NATO) on 28 Põhja-Ameerika ja Euroopa riigist koosnev ühendus, mille eesmärgiks on täita 1949. aasta 4. aprillil allkirjastatud Põhja-Atlandi lepingu sätteid ning põhieesmärk kaitsta liikmesriikide vabadust ja julgeolekut poliitiliste ja sõjaliste vahenditega.
Külastaja saab soovi korral kaasa võtta ELi teemalisi meeneid.
Näitus jääb avatuks 16. juunini.


 digitaalarhiiv digar