Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - märts / 2014

Hea teenindaja

Aita leida hea teenindaja!

Märtsis hindame Rahvusraamatukogus head teenindust.

Ootame külastajatelt tagasisidet meie teenindajate kutsemeisterlikkuse, usaldusväärsuse ja hoiaku kohta. Lugemissaalides, inforuumis ja garderoobis pannakse välja tagasisidelehed, aga hinnangut on võimalik anda ka elektrooniliselt raamatukogu kodulehel.

Hinnata saab nii lugemissaalide konsultante, turvamehi kui ka garderoobitöötajaid. Parimale teenindajale paneb raamatukogu välja preemia. Valida saab 4. aprillini.
Loe edasi

Emakeelepaev

Emakeelepäeval uurime lingvistilist metsa

Rahvusraamatukogu traditsiooniline emakeelepäev toimub reedel, 14. märtsil kella 11-15 väikeses konverentsisaalis ja kannab pealkirja „Keele vägi ja metsa vaim. Valdur Mikita "Lingvistilise metsa" ainetel”. Oodata on põnevaid ettekandeid ja värvikaid esinejaid. Emakeelepäeva Rahvusraamatukogus korraldab Maire Liivamets (vasakul), humanitaarteaduste saali näitust „Eesti kohapärimus: tekste ja uurimusi“ tutvustab saali juhataja Krõõt Liivak. Loe edasi

RK

Ajakiri Raamatukogu 1/2014 ilmunud

Avaveerust saate lugeda Tallinna KRK direktori Kaie Holmi arvamustraamatukogude lähitulevikku 2020. aastani mõjutava kultuuripoliitika põhialuste dokumendi kohta.
Idee raamatukoguhoidjate töötingimusi kajastava rubriigi „Märka inimest!” avamiseks tuli Võrumaalt Ere Raagilt, kes tõstatab raamatukoguhoidjate vaimse ja kehalise tervise eest hoolitsemise vajaduse ja kirjeldab, mida on sel alal korda saadetud Võrumaa Keskraamatukogus. Ruth Pilder ja Heli Kivi tutvustavad raamatukoguhoidjate töökeskkonda Tallinna KRKs, juhtides tähelepanu ka töökeskkonda puudutavatele õigusaktidele. Loe edasi

Tallinna raamatumessi kava avaneb 16. märtsil

Rahvusraamatukogus 3.-5.aprillini toimuval Tallinna raamatumessil leiab aset suur raamatumüük ja hulk kirjandusüritusi. Kolme päeva jooksul, neljapäevast laupäevani pakuvad kirjastused uudiskirjandust ning toimuvad seminarid, töötoad, raamatuesitlused, kohtumised kirjanikega ja ekskursioonid raamatukogus.

neljapäeval, 3. aprillil Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum, mis sel aastal keskendub lastekirjandusele;
reedel, 4. aprillil tüpograafidele seminar KIRJAK 2014 , Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi kevadpäev ning õhtul Juhan Liivi 150. sünniaastapäevale pühendatud etendus;
laupäeval, 5. aprillil
üritused lastele: Nukitsa auhinna saajate väljakuulutamine, Lugemisühingu projekti „Teadusraamat annab teada“ seminar ja lõpetamine.
Olete oodatud!

TÜ ja Rahvusraamatukogu loengusari „Google’ist ei piisa“ jätkub ka märtsis

Tartu Ülikool ja Eesti Rahvusraamatukogu jätkavad tasuta loengusarja „Google’ist ei piisa“, kus räägitakse eesti keelest ja kodanikest, ühiskonnast ja kultuurist, geneetikast, tehnoloogiast, loodusteadustest, tervishoiust ja muust.
Loe edasi

 

 

Üritused konverentsikeskuses

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

  • 26. märtsini peanäitusesaalis Olena Kovpaki fotonäitus "Integratsioon ON piltides"
  • 26. märtsini 6. korruse näitusesaalis “Euroopa vanim koomiksiajakiri „Le Journal de Spirou”” >>
  • 27. märtsini harulduste kogu näitusesaalis „25 aastat Eesti aumärke, 1988-2013. Eesti Vabariigi kodanikele antud kodu- ja välismaiseid tunnustusi, 1918-2013“.
  • 11. märtsist 1. aprillini fuajeegaleriis Mare Iknojani fotonäitus „Jääminek”
  • 10. märtsist 12. aprillini 7. korrusel Austria saalis ”Ärev vaikus enne tormi. Aeg enne 1914. aastat”

Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

Fotod: Teet Malsroos

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: avalike suhete osakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

 

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia