Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri

Hoiame mõtteid, et jagada neid teiega!  
Kui sa ei näe uudiskirja korrektselt, vajuta siia: Rahvusraamatukogu uudiskirjad
                                                                   
Kontor 3 tunniks tasuta!
Eesti Rahvusraamatukogu
Tasuta kontor Rahvusraamatukogus
Kas teadsid, et Rahvusraamatukogus on võimalik broneerida valgusküllane tänapäevane kontor kuni kolmeks tunniks tasuta? Tööruume on võimalik kasutada tasuta kaks korda nädalas kuni kolm tundi päevas. Lisaaja eest on tasu vastavalt meie hinnakirjale.

Asukoht kesklinnas sobib liikuva stiiliga inimesele ning Rahvusraamatukogu õhustik inspireerib ja loob parima eelduse tulemuslikuks tööks. Soodsa hinnaga rühmaruume saavad broneerida nii ettevõtted kui ka lugejad.


Rühmaruumid:
Punane: 12−14 inimesele, suur ekraan, arvuti, WiDi
Kollane: 4−6 inimesele, suur ekraan, arvuti, WiDi
Sinine: 4−6 inimesele, suur ekraan, arvuti, WiDi
Roheline: 4−6 inimesele
Valge: 1-3 inimesele, kahe ekraaniga arvuti
Oranž: 6−8 inimesele (kasutamine eelregistreerimiseta ja tasuta)

Rühmaruumid asuvad 5. korrusel.

Rühmaruumide broneerimine, lisainfo tel. 630 7400, 630 7100 või teatmesaal@nlib.ee.


Eesti Rahvusraamatukogu
Raamatud koju kaasa
Laena kõik vajalikud raamatud Rahvusraamatukogust. Kirjanduse saab ette tellida ka meie kodulehelt.

Raamatute ja jätkväljaannete laenutähtaeg 30 päeva, nootidel lausa 3 kuud!
 
Seminar „Kõik on noatera peal ja sellepärast nii ilus” * Ingeborg Bachmann 90 ja Viivi Luik 70
„Kõik on noatera peal ja sellepärast nii ilus“
22. septembril ootame teid seminarile „Kõik on noatera peal ja sellepärast nii ilus“, mis on pühendatud ühe 20. sajandi tähelepanuväärseima ja omapäraseima Austria poetessi, proosakirjaniku ja mõtleja Ingeborg Bachmanni 90. sünniaastapäevale ning ühe Eesti 20. ja 21. sajandi silmapaistvaima ja paeluvaima poetessi ja proosakirjaniku Viivi Luige saabuvale 70. sünnipäevale.

Ettekannete eel on harukordne võimalus nautida autorite esituses katkendit Viivi Luige romaanist ”Varjuteater” ning internetis leiduvaid Ingeborg Bachmanni luuletusi ”Exil” ja ”Alle Tage”. Varalahkunud Austria klassiku ja elava Eesti klassiku loomingut lahkavad ja püüavad kuulajale lähemale tuua kirjandusteadlased Eve Pormeister (PhD), Aija Sakova (PhD), dots Leena Kurvet-Käosaar (PhD) ja prof Arne Merilai (PhD). Ettekannetele järgneb luulekava mõlema autori loomingust Kai Aareleiu ja Linnateatri näitleja esituses. Esmaettekandele eesti keeles tulevad Ingeborg Bachmanni luuletused Aare Pilve tõlkes.

Vaata kava ja registreeru (19. septembrini).

Seminari korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu ja Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu koostöös Austria Suursaatkonnaga.
 
Eesti Rahvusraamatukogu
ÜRO e-raamatud
Eesti Rahvusraamatukogu on ühtlasi ÜRO ametlik hoiuraamatukogu. Temaatilised väljaanded on kättesaadavad 6. korruse õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide saalis. E-raamatute täistekste saab Rahvusraamatukogus tasuta lugeda andmebaasist UN iLibrary.

Raamatuid on võimalik otsida teema, sisu, pealkirja ja ilmumisaasta järgi. Andmebaasis on 20 teemakollektsiooni, kus on esindatud rahvusvaheline õigus, inimõigused, mereõigus, transport, rahuvalve, julgeolekupoliitika, narkootikumid, terrorism, pagulased, keskkond, kliimamuutused, majandus, sotsiaalne areng, põllumajandus, kaubandus, rahandus, sooline võrdõiguslikkus, lapsed ja noored jt.
Head lugemist!
Summaria Iuridica
Droonid, geneeriliste ravimite kasutamine, patendid ja õigusloome
Summaria Iuridica uus number tutvustab droonide teemat käsitlevat kirjandust ja annab ülevaate riikide õigusprobleemidest, nagu nt geneeriliste ravimite kasutamine ja patendid, tarbija õiguste uus regulatsioon Suurbritannias, jootraha maksmine Prantsusmaal, Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides, pensionisüsteemi reform Leedus, eraturvateenuste regulatsioon Soomes.

Summaria Iuridica on Rahvusraamatukogu parlamendiinfo keskuses koostatav võrguväljaanne, mis sisaldab eestikeelseid kokkuvõtteid ja valiknimestikku välisajakirjades ilmunud õigusalastest kirjutistest. Väljaanne ilmub 5 x aastas.
Tutvu uudiskirjandusega siin
Uued raamatud
Viienda korruse uuenenud lugemisalas on võimalik tutvuda Rahvusraamatukokku saabunud raamatute, jätk-, kaardi- ja noodiväljaannete ning muusikaliste heli- ja videosalvestistega.

Väljapaneku kestus on üks nädal, uus ekspositsioon igal kolmapäeval.
 
Eesti kirjakunsti legendi Villu Tootsi näituse avamine Rahvusraamatukogus
Kiri kui elu
Näitusel on valik rahvusvaheliselt tuntud kalligraafi, kirjakunsti uurija ja pedagoogi Villu Tootsi (1916–1993) töödest, koostatud Eesti Rahvusraamatukogu kogudest ja Tootsi perekonnaarhiivist. Suurem osa väljapanekul esitatud kalligraafilistest töödest pärineb perioodist 1960–1980. Eksponeeritud on ka raamatuid ning eksliibriseid. Näitus tähistab Tootsi 100. sünniaastapäeva.

Avatud 26. augustist 24. septembrini fuajeegaleriis ja peanäitusesaalis.
Eesti Rahvusraamatukogu
Runö
Rahvusraamatukogus saab näha ruhnurootsi eluolu talletaja Jakob Steffenssoni 1970. aastal Nordiska Museeti jaoks koostatud näitust „Runö” (Ruhnu rootsi keeles). Näituse moodustavad fotodega puitpaneelid koos ajastu esemetega. Merekultuuriaastat tähistava näituse ja ekspositsiooni toob Rahvusraamatukokku Mark Soosaar.

Avatud 1.–22. septembrini 6. korruse galeriis.
Eesti Rahvusraamatukogu
Inimõigused läbi laste silmade
Näitus tutvustab aastatel 2014 ja 2015 Slovakkias toimunud kunstikonkursi „Inimõigused läbi laste silmade“ võidutöid. Võistluse teemad „Mul on õigus oma arvamusele” ja „Olles mina ise – ma olen, kes ma olen!” viitavad lapse õiguste konventsiooni 12. artikli punktile, mis rõhutab lapse õigust vabale arvamusele ning kaasamisele.
Näituse toob Rahvusraamatukokku Slovakkia Suursaatkond.
29. septembril annab kontserdi Slovakkia trio Triango.

Avatud 29. septembrist 20. oktoobrini 6. korruse galeriis.
Päris ja prii. 200 aastat pärisorjuse kaotamisest Eestis
Päris ja prii
Priiuse 200. aastapäeva tähistamiseks koostasid Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Ajaloomuuseum väljapaneku, mis hõlmab ajaperioodi 18. sajandi lõpust 19. sajandi 60. aastateni. Eksponeeritakse teemakohaseid trükiseid, dokumente, kujutava kunsti teoseid ning talupoegade eluolu kajastavaid esemeid.

Avatud 31. oktoobrini harulduste kogu näitusesaalis.
 
Rahvusraamatukogu lahtiolekuajad
Rahvusraamatukogu lahtiolekuajad
Alates septembrist on Rahvusraamatukogu avatud E-R 10–20, L 12–19
2. septembril koristuspäev. Raamatukogu avatud 16-20

Augustis oleme avatud tööpäeviti 12-18, laupäeviti suletud.
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22
Poogen
Tule sööma Rahvusraamatukogu uude kohvikusse!
Rahvusraamatukogu uus kohvik-buffet Poogen pakub argipäeviti rikkalikku ja tervislikku lõunat.
Kohviku koogiletist võib leida rikkalikul valikul torte, kooke, kringleid, salateid, võileibu ja wrappe. Kõiki kondiitritooteid on võimalik ka kaasa osta.

Kliendisüsteemiga liitumisel on esimene lõuna -40% soodsamalt!
Lõunamenüü hind: 100 gr – 1 euro! Kliendikaardi omanikele on iganädalased hinnaüllatused!

Kohvikus Poogen on võimalik tellida peoruume ja toitlustust kuni 200 inimesele. Hoia päevapakkumistel silm peal Facebookis!
 
Eesti Rahvusraamatukogu
Tõnismägi 2 15189 Tallinn Tel. 630 7611 Faks 631 1410 nlib at nlib dot ee

Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri