Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Olete oodatud infopoliitika foorumile

Hea infopoliitika huviline!

Iga päev skaneeritakse Eestis sadu teavikuid, museaale, arhivaale, luues nii miljonite baitide väärtuses digisisu, et teha meie kultuuripärand veebis kättesaadavaks. Kuna digiteerimise teema on aktuaalne nii maailmas kui ka Eestis, on Rahvusraamatukogu algatatud ja juba traditsiooniliseks muutunud infopoliitika foorum sel aastal pühendatud kultuuripärandi digiteerimisele ja kättesaadavusele.

Seekordsel foorumil otsime vastuseid järgmistele küsimustele: Milliseid kultuuriportaale vajame? Miks on The World Digital Library Eestile vajalik? Mida pakub meile portaal Europeana – tunne kultuuri? Mida õppida Saksamaa kogemusest ülemaalise digitaalraamatukogu loomisel? Kuidas käitub Eesti internetikasutaja? Miks vajame avalik-õiguslikku internetti? Kellele ja milleks on loodud uued kodumaised kultuuriportaalid?

Foorumil esinevad Ameerika Kongressi Raamatukogu The World Digital Library direktor dr. John Van Oudenaren, Europeana portaali äriarendusdirektor Harry Verwayen ja Saksa Digitaalraamatukogu projekti kesknõukogu koordinaator dr. Jörn Sieglerschmidt.
Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi juhataja dr. Pille Pruulmann-Vengerfeldt käsitleb Eesti internetikasutuse uuemaid suundumusi, Eesti Rahva Muuseumi infosüsteemi tutvustavad teadusdirektor dr. Pille Runnel ja teadussekretär Agnes Aljas, Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe Margus Allikmaa ettekande fookuses on avalik-õigusliku interneti roll. Kultuuriministeeriumi infotehnoloogiabüroo juhataja Indrek Eensaar räägib Eesti kultuuripärandi portaalist. Tartu Linnamuuseumi peavarahoidja Kaie Jeeser selgitab Eesti muuseumide infosüsteemi MuIS eesmärke ning Urania Com OÜ tootejuht Piia Vitkar käsitleb Kultuuriministeeriumi tellitud portaali Lugeja.ee arendust. Eesti Rahvusraamatukogu uuenenud e-raamatukogu esitleb kogude direktor Ülle Talihärm.

Foorumit juhib Indrek Treufeldt.

Registreerumine ja lisainfo foorumi kodulehelt.

Kohtumiseni foorumil!
Eesti Rahvusraamatukogu


 digitaalarhiiv digar