Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ootame teid GIS- ja geograafia teabepäevale

03.11.2014

Kolmapäeval, 19. novembril 2014 kell 10-17 toimub Eesti Rahvusraamatukogus taas teabepäev GEOGRAAFIA PANEB PAIKA.

Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva eesmärgiks on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega seotud erialasid, tõsta geograafia õpetajate teadlikkust GIS-idest ja toetada neid õpilastes geoinformaatika, kartograafia ja geograafia erialade vastu huvi äratamisel. Lisaks saavad spetsialistid nii omavahel kui ka õpilastele, tudengitele ja õpetajatele oskusteavet jagada.

Teabepäeval tutvustatakse konverentsisaalis erinevate ettekannete näol GIS-i kasutamist koolis õppetöö efektiivsemaks muutmisel ning erinevate valdkondade spetsialistid räägivad, kuidas nad GIS-i oma igapäevatöös kasutavad.

Kava

Registreerimine 17. novembrini

Teabepäeva korraldavad Eesti Geoinformaatika Selts, Eesti Rahvusraamatukogu, Statistikaamet, Maa-amet ,Tartu Ülikooli Geograafia osakond, Tallinna Tehnikaülikooli Mäeinstituut, Keskkonnaagentuur, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna geograafiaõpetajate ainesektsioon, AlphaGIS, Affecto, Regio.
 

17.–23. novembrini tähistatakse ka geograafia nädalat, mille raames viivad ürituse korraldajad läbi erinevaid üritusi nii õpetajatele kui ka õpilastele (täpsemalt vaata GIS-päeva kodulehelt).

  • Rahvusraamatukogus on võimalik osaleda töötoas, kus tutvustatakse Eesti digitaalseid kaardikogusid ja Maa-ameti geoportaali. Töötoad toimuvad raamatukogu 6. korrusel asuvas arvutiklassis novembri kolmandal nädalal:
    17. ja 18.11 algusega kell 15.00
    20. ja 21.11 algusega kell 11.00
    Eelregistreerumine pole vajalik. Täiendav info telefonil 6 307 156 või e-post: mercator@nlib.ee
  • Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis on 3.-24. novembrini avatud ka näitus “Kaart seinal” ja fuajees eksponeeritakse RRi suurimat, „Eesti Vabariigi metsade kaarti“.

 


 digitaalarhiiv digar