Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ootame teid GIS- ja geograafia teabepäevale 17. novembril!

Kolmapäeval, 17. novembril 2010 kella 10-17 toimub Eesti Rahvusraamatukogus teabepäev GEOGRAAFIA PANEB PAIKA

Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeval saab ülevaate arengust kartograafia vallas, kuuleb geograafiaõpetusest gümnaasiumi- ja kutsehariduses, õpilaste tegemistest ning GIS-tehnoloogiale rajatud teenustest.
Kuulutatakse välja uus geograafiateemaline joonistusvõistlus, mille võidutööd esindavad Eestit Rahvusvahelise Kartograafia Assotsiatsiooni (ICA) korraldataval Barbara Petcheniku auhinnavõistlusel.

Lisaks ettekannetele konverentsisaalis:

  • fuajees tutvustavad asutused ja ettevõtted tarkvaralahendusi, andmekogusid, publikatsioone, kaarte jm.;
  • õpetajatele toimuvad GISi kasutamise ja geograafiateabe otsingu koolitused.
    Kestus 60 min., algus kell 11, 13 ja 15.
    Eelregistreerimine 15. novembrini e-postile info at rahvusraamatukogu dot ee või mari dot orro at rahvusraamatukogu dot ee.
  • ettekannete vaheaegadel (12-13 ja 14.30-15) toimuvad ekskursioonid 6. korruse näitusesaali, kus on avatud näitus “Eesti oma kaarditeod” (registreerimine teabepäeval).

    Teabepäev on tasuta. Oodatud on geograafiaõpetajad, spetsialistid, ametnikud, tudengid, õpilased ja teised geograafiahuvilised.

 Osavõtust palume teatada 15. novembrini.

Vaata kava.

Lisainfo: Rita Enna, Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7368 ja 630 7524, e-post: Rita dot Enna at rahvusraamatukogu dot ee, www.rahvusraamatukogu.ee

Teabepäeva korraldavad
Eesti Geoinformaatika Selts, Tartu Ülikooli Geograafia osakond, Tallinna Tehnikaülikooli Mäeinstituut, Tallinna Ülikooli Loodusteaduste Osakond, Eesti Rahvusraamatukogu, Keskkonnateabe Keskus, Statistikaamet, Maa-amet, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna geograafiaõpetajate ainesektsioon, AlphaGIS, Regio


 digitaalarhiiv digar