Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Pagulaskriisi teemaline näitus Rahvusraamatukogus

08.03.2016

Euroopa Liidu infokeskuse lugemissaalis raamatukogu 5. korrusel on avatud näitus “Euroopa Liidu rändepoliitika ja pagulaskriis”.

 

Viimaste aastate sõjad ja demograafilised arengud on põhjustanud suurima põgenikekriisi pärast Teist maailmasõda. Euroopasse on 2015. aastal saabunud 1,25 miljonit põgenikku ja sisseränne jätkub. Euroopa Liit on otsustanud vastutust pagulaste kaitsmisel jagada, kuid konsensuse saavutamine liikmesriikidega on äärmiselt keeruline. Eesti osaleb kriisi lahendamisel proportsionaalselt oma suurusega Euroopa Liidus ja võtab kahe aasta jooksul vastu üle 500 põgeniku.


Parlamendiinfo keskuse juhataja Karmen Linask kommenteeris näitust: “Rahvusraamatukogu täidab Eesti ühiskonnas ka Euroopa Liidu infokeskuse rolli. Meie eesmärk on teha kättesaadavaks Euroopa Liidu alane teaduskirjandus ja tasuta infomaterjalid ning vastata Euroopa Liitu puudutavatele küsimustele. Kitsamalt kajastame Eesti huve Euroopa Liidus ja hoiame silma peal Eesti Euroopa Liidu eesistumisel.”. Ta lisas: “Rändepoliitika näitus on hea põhjus võtta aeg maha ja tulla Rahvusraamatukokku, saamaks teemast neutraalne ülevaade”.

 

Näitus tutvustab rändeteemalisi raamatuid, teadusajakirjades avaldatud artikleid ja Eesti meediakajastusi. Väljapanek põhineb Euroopa Liidu infokeskuse koostatud väljaande Summaria Europensia 2015/4 “Euroopa Liit ja pagulaskriis” materjalidel.

 

Näitus on avatud 9. aprillini.

 

Lisainfo:

Krõõt Filippov, tel. 630 7254, e-post: Kroot.Filippov@nlib.ee

 

Li Lind, tel. 630 7114, e-post: Li.Lind@nlib.ee

 


 digitaalarhiiv digar